Reklama

Katowicki radny popiera antyszczepionkową działalność prezydenta Siemianowic Śląskich

Radny Józef Zawadzki

Grzegorz Żądło
Józef Zawadzki, radny Forum Samorządowego i Marcin Krupa, oficjalnie poparł działania prezydenta Siemianowic Śląskich Rafała Piecha. Ten od kilku miesięcy publicznie neguje szczepionki przeciw COVID-19, choć uparcie podkreśla, że nie jest antyszczepionkowcem. W październiku 2021 roku Piech wręczył Zawadzkiemu oficjalne podziękowania za “nieocenioną pomoc, jakiej z jego strony doświadczyli mieszkańcy Siemianowic”.

Rafał Piech wyrósł na jednego z liderów ruchu antyszczepionkowego w Polsce. Regularnie publikuje nagrania i posty w mediach społecznościowych, w których szczepionkę przeciw COVID-19 nazywa preparatem medycznym, a same szczepienia eksperymentem. Wypowiada się na tematy medyczne, przekonując, że kilkadziesiąt tysięcy osób nie zmarłoby na COVID-19, gdyby dostawali lek o nazwie amantadyna.

Publicznie broni osób, które wyrażają podobne poglądy i atakuje tych, którzy się z nim nie zgadzają. Twierdzi, że ruch “Polska Jest Jedna”, któremu przewodzi, ma swoich lekarzy i naukowców, którzy o epidemii i szczepieniach mówią zupełnie co innego niż uznane autorytety medyczne czy minister zdrowia.

W jednym z ostatnich wpisów na FB napisał tak (pisownia oryginalna):

“Jeszcze się nie skończyła 4 fala, a Niedzielski twierdzi, że w drugiej połowie stycznia będziemy mieli szczyt piątej fali. Ten człowiek już sam nie wie co mówi. Kompromitacja goni kompromitację. Jak ufać takiemu człowiekowi?
Pierwszy preparat szczepienny który nie zapobiega rozprzestrzenianiu się pandemii, tam gdzie jest 90% wyszcepienia i już podają 3 dawkę mamy rekordy zachorowań i kolejne lockdowny.”
Przed świętami Bożego Narodzenia zamieścił wpis utrzymany w podobnym tonie:

Czas się obudzić i zadać sobie pytanie, kto kogo oszukał? Pan Horban gwarantował tym którzy mieli wielki dylemat, że nie będzie ciężkich przebiegów choroby po przyjęciu eksperymentu za który nikt nie wziął odpowiedzialności. Obiecywali, że przy 70 % wyszczepionej populacji wrócimy do normalności. Jak to możliwe? Tam gdzie wprowadzają lockdowny populacja jest wyszczepiona na poziomie 75% /85%/95%. Normalność wróci, kiedy naród się obudzi. Mam nadzieję że już dzisiaj to widzicie, że zostaliśmy oszukani przez media, polityków i tzw ekspertów.”

Swoje nagrania realizuje mając  w tle białoczerwone flagi. Sceneria wygląda jak podczas orędzia prezydenta RP.
Piech jest mniej lub bardziej atakowany za to co robi przez prezydentów innych miasta metropolii. Teraz jednak poparcia udzielił mu radny rządzącego Katowicami Forum Samorządowego i Marcin Krupa, Józef Zawadzki.

“Pragnę wyrazić moje poparcie dla pana Prezydenta Rafała Piechy. Popieram działania pana Prezydenta Siemianowic, który ma odwagę walczyć o demokrację dla swoich wyborców jak i wszystkich Polaków. Jestem oburzony wypowiadanymi w mediach opiniami jakoby pan Prezydent Rafał Piecha broniąc demokracji, nie zgadzając się na segregację na osoby zaszczepione i niezaszczepione był nieodpowiednia osobą, aby piastować stanowisko prezydenta miasta. Pytam się, od kiedy stosunek do szczepionki świadczy o rzetelności i wiarygodności działań jakiegokolwiek prezydenta? Czy może to zazdrość przemawia przez oponentów, którzy nie umieli zdobyć jednego z największych poprać u swoich mieszkańców? Czy może razi niektórych głęboka wiara i moralność pana Prezydenta? Jestem Radnym od 20 lat , wiele widziałem, dlatego nie zgadzam się aby osoby wątpliwej moralności oceniały osobę Pana Prezydenta.” (pisownia oryginalna).

Pod koniec października 2021 Piech, wspólnie z kilkoma swoimi współpracownikami z urzędu miasta, wręczył Zawadzkiemu oficjalne podziękowania i list gratulacyjny za “nieocenioną pomoc, jakiej z jego strony doświadczyli mieszkańcy Siemianowic Śląskich.”


Tagi:

Komentarze

 1. patryk 13 stycznia, 2022 at 1:33 am - Reply

  Najpierw byli antykowidowcy,potem antymaseczkowcy, teraz antyszczepionkowcy. Szczepionka dawno by wirusa wykończyła gdyby zaszczepili się wszyscy jak na Polio.

 2. Ktosiek 12 stycznia, 2022 at 9:42 pm - Reply

  Dokładnie tak. On mówi,że niby broni tych co mają swoje zdanie,ale atakuje gdy ktoś mu wytyka brak wykształcenia w medycynie8 mówi,że szczepieniadziałają jak i w innych krajach! . Nie po to został wybrany!!!! Mam w nosie to czy Irenka jest zaszczepiona czy nie!chcę mieć po to prezydenta zeby rządził miastem! Za to dostaje kasę! To nam się należy!

 3. Adam 12 stycznia, 2022 at 4:09 pm - Reply

  I bardzo dobrze ! Kolejna osoba dostrzega absurd całej tej pandemii. Niedzielski i ci jego znachorzy mają najwięcej do powiedzenia w sprawach medycznych, szkoda że większość to ordynarne kłamstwa. Jak dotąd za każdym razem manipulują, albo się mylą.

  PS. Dla nieświadomych : Pan Niedzielski nie jest lekarzem ale ekonomistą z wykształcenia. Może stąd biorą się wróżby tego pana.

  • Sebastian 12 stycznia, 2022 at 7:42 pm Reply

   Cieszymy się mamy Ciebie!
   Rozumiem Nobel gwarantowany?
   Jeden czy więcej dziedzin masz w małym palcu?
   Kiedy odbierasz?

   • Janek 12 stycznia, 2022 at 8:05 pm Reply

    @Sebastian
    Jak zawsze konstruktywny komentarz z twojej strony. Od razu widać, że TVP za mocno weszło.

Dodaj komentarz

*
*