Reklama

SRK chce sprzedać działkę w Dolinie Trzech Stawów. Powinno ją przejąć miasto

Zdjęcie archiwalne.

Grzegorz Żądło
Spółka Restrukturyzacji Kopalń przygotowuje się do sprzedaży dużej działki w Dolinie Trzech Stawów. Największą jej część stanowi ogólnodostępny parking, jednak inny fragment to część górki, z której zimą dzieci zjeżdżają na sankach. Miasto nie wykazywało na razie zainteresowania kupnem bądź przejęciem tego terenu.

Działka nr 1/10 ma 1,43 hektara i znajduje się we wschodniej części Doliny Trzech Stawów. Z jednej strony sięga prawie do zabudowań szybu kopalni Staszic, a a drugiej zbliża się do rolkostrady. Własność SRK kończy się mniej więcej w połowie stromej górki, z której zimą dzieci zjeżdżają na sankach. Około 1/3 terenu zajmuje las.

W centralnej części widać parking, który wraz z najbliższym otoczeniem, ma zostać wystawiony na przetarg.

Jak dowiedzieliśmy się w SRK, działka jest przygotowywana do sprzedaży i ma trafić na przetarg w tym roku. Jak informuje nas SRK, na razie miasto nie wykazywało zainteresowania przejęciem tej nieruchomości. – Zwykle przygotowanie do sprzedaży naszych działek odbywa się w podobny sposób. Prezentujemy nieruchomość na naszej stronie internetowej i wielu branżowych portalach. Jest jest zainteresowanie, wówczas następuje wycena i zapada decyzja o przeprowadzeniu przetargu oraz jego warunkach – tłumaczy Wojciech Jaros, rzecznik SRK.

Dodaje, że gminy, na terenie których znajdują się tereny pogórnicze, śledzą te informacje. – Generalnie gminy określiły (i określają) co może je interesować. Rozmawiamy i przypominamy o tym na wszystkich spotkaniach z nimi. Natomiast nie jest tak, że zadajemy pytania o każdą działkę czy nieruchomość na ich terenie, jaką chcielibyśmy ewentualnie wystawić na przetarg. Tym bardziej, że tych działek, obiektów jest dość dużo. Jeśli wcześniej gmina wyrażała zainteresowanie jakąś nieruchomością, wówczas przekazujemy jej informacje o przetargu.

W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego dla Muchowca działka 1/10 ma dwa przeznaczenia. Większa jej część została oznaczona jako 4 KS, czyli parking. Z kolei fragment bliżej rolkostrady oraz niewielka część od północy mają oznaczenie 8ZP, co oznacza zieleń urządzoną. Teoretycznie więc teren jest chroniony przed niepożądaną w tym miejscu zabudową, niemniej najlepiej by było, żeby to miasto miało nad nim pełną kontrolę.


Tagi:

Komentarze

  1. Darek 17 stycznia, 2022 at 7:18 pm - Reply

    Będą nowe apatameny 🙂

Dodaj komentarz

*
*