Reklama

Rowerzyści będą świętowali. Przejadą przez kilka miast, więc kierowcy muszą uważać

Redakcja
Śląskie Święto Rowerzysty może przyciągnąć tłumy. Świętować będą przejazdem przez kilka miast. Trasa nie jest trudna, więc każdy da sobie radę. Kierowcy muszą przygotować sie na krótkie utrudnienia na drogach.

Dzisiaj odbędzie się Śląskie Święto Rowerzysty. Jak piszą organizatorzy, to największa niesportowa impreza rowerową w regionie. Środowiska rowerowe już od kilku lat zapraszają na wspólny przejazd po aglomeracji. Poprzednie edycje przyciągały dużo miłośników rowerów. Celem imprezy jest właśnie integracja tych osób. W tym roku trasa ominie Katowice, ale została poprowadzona ulicami Chorzowa, Bytomia, Zabrza i Gliwic.

Liczba użytkowników rowerów na Górnym Śląski stale rośnie, a Święto Rowerzysty to doskonała okazja, by zamanifestować obecność na drogach, upomnieć się o swoje prawa i zwrócić uwagę władz miast oraz innych użytkowników ruchu drogowego na potrzeby rowerzystów i sprawy bezpieczeństwa. Dla niektórych jest to jedna z nielicznych okazji, kiedy decydują się na jazdę ulicą, gdyż z obawy o własne bezpieczeństwo wybierają na co dzień nielegalną jazdę chodnikiem, bo system tras rowerowych wciąż nie jest spójny w górnośląskich miastach” – piszą organizatorzy.

Nie trzeba zgłaszać swojego uczestnictwa. W imprezie będą mogli wziąć udział wszyscy chętni rowerzyści, którzy będą mieli przy sobie odpowiedni dokument potwierdzający uprawnienia do kierowania rowerem (np. dowód osobisty, prawo jazdy, kartę rowerową). Poza tym, wystarczy przyjechać na miejsce zbiórki. Przejazd rozpocznie się o godz. 11.00 w Parku Śląskim (przy rzeźbie Pelikany, przy skrzyżowaniu al. Głównej i promenady gen. Jerzego Ziętka). Później rowerzyści zatrzymają się jeszcze po drodze w Bytomiu (w Parku Miejskim) i na placu Wolności w Zabrzu. W każdym momencie można dołączyć do przejazdu. Poniżej planowane godziny odjazdów:

11.00: Park Śląski – Pelikany,
12.20: Bytom – Park Miejski,
13.55: Zabrze – plac Wolności.

Długość trasy wynosi ok. 35 km, a cały przejazd zakończy się na rynku w Gliwicach. W związku z imprezą będą występowały utrudnienia dla kierowców. Chwilowe wstrzymania lub spowolnienia ruchu na trasie przejazdu są planowane w godzinach:

Chorzów: 11.00-11.45,
Bytom: 11:45-12:55,
Zabrze: 12:55-14:15,
Gliwice: 14:15-14:50.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wszystkie szczegóły są dostępne TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

  1. Zielony Burowiec 23 czerwca, 2024 at 1:14 am - Reply

    zapraszamy do wypelnienia ankiety GZM
    https://www.zielony-burowiec.pl/geoankieta-gzm.html

Dodaj komentarz

*
*