Reklama

Radny Forum Samorządowego o swoim klubowym koledze: Sprzeciwiam się popieraniu urojeń, fantazji i foliarskich interpretacji rzeczywistości

Zdjęcie: https://www.facebook.com/krzysztof.e.kraus

Redakcja
Krzysztof Kraus, radny Forum Samorządowego i Marcin Krupa, wyraził zdecydowany sprzeciw wobec wypowiedzi swojego klubowego kolegi z rady miasta. Chodzi o Józefa Zawadzkiego, który oficjalnie poparł prezydenta Siemianowic Śląskich Rafała Piecha. Ten od kilku miesięcy jest bohaterem ruchu antyszczepionkowców. Neguje skuteczność i konieczność szczepień przeciw COVID-19.

Rafał Piech wyrósł na jednego z liderów ruchu antyszczepionkowego w Polsce. Regularnie publikuje nagrania i posty w mediach społecznościowych, w których szczepionkę przeciw COVID-19 nazywa preparatem medycznym, a same szczepienia eksperymentem. Wypowiada się na tematy medyczne, przekonując, że kilkadziesiąt tysięcy osób w Polsce nie zmarłoby na COVID-19, gdyby dostali lek o nazwie amantadyna.

Publicznie broni osób, które wyrażają podobne poglądy i atakuje tych, którzy się z nim nie zgadzają. Twierdzi, że ruch „Polska Jest Jedna”, któremu przewodzi, ma swoich lekarzy i naukowców, którzy o epidemii i szczepieniach mówią zupełnie co innego niż uznane autorytety medyczne czy minister zdrowia.

Poparcia udzielił mu Józef Zawadzki. To znany z kontrowersyjnych wypowiedzi radny Forum Samorządowego i Marcin Krupa. Zawadzki napisał na Facebooku:

„Pragnę wyrazić moje poparcie dla pana Prezydenta Rafała Piechy. Popieram działania pana Prezydenta Siemianowic, który ma odwagę walczyć o demokrację dla swoich wyborców jak i wszystkich Polaków. Jestem oburzony wypowiadanymi w mediach opiniami jakoby pan Prezydent Rafał Piecha broniąc demokracji, nie zgadzając się na segregację na osoby zaszczepione i niezaszczepione był nieodpowiednia osobą, aby piastować stanowisko prezydenta miasta. Pytam się, od kiedy stosunek do szczepionki świadczy o rzetelności i wiarygodności działań jakiegokolwiek prezydenta? Czy może to zazdrość przemawia przez oponentów, którzy nie umieli zdobyć jednego z największych poprać u swoich mieszkańców? Czy może razi niektórych głęboka wiara i moralność pana Prezydenta? Jestem Radnym od 20 lat , wiele widziałem, dlatego nie zgadzam się aby osoby wątpliwej moralności oceniały osobę Pana Prezydenta.” (pisownia oryginalna).”

W odpowiedzi na ten wpis Krzysztof Kraus napisał, że “chce wyrazić zdecydowany sprzeciw wobec oficjalnego popierania w przestrzeni publicznej wygłaszania niepopartych żadną wiedzą medyczną rojeń i fantazji na temat nieskuteczności szczepień, niegroźności wirusa SARS-CoV-2, “plandemii” i innych foliarskich interpretacji otaczającej nas trzeci rok rzeczywistości.”

Dodał, że “głupie i nieodpowiedzialne wypowiedzi polityków, samorządowców, liderów opinii i innych szurowych trendsetterów stanowią – w jego ocenie – nawoływanie do działania na szkodę społeczeństwa.”

To tak jakby zachęcić do przystawiania innym broni do skroni i zastanawiania się, czy wystrzeli. I nie ma tu nic do gadania skala popularności polityka (to tym bardziej zatrważające!), wiara, “głęboka moralność” czy co tam jeszcze.

Nie ma mojej zgody na lekceważenie wiedzy medycznej, na polemikę z przerażającą statystyką śmiertelności, na zaprzeczanie rzeczywistości. To głupie i skrajnie nieodpowiedzialne.

Proszę, zawróćmy z tej drogi, bo to już balansowanie na skraju przepaści.


Tagi:

Komentarze

  1. P Śl 13 stycznia, 2022 at 12:57 pm - Reply

    Nawet MZ przyznaje dzisiaj na twitterze, że “Do tej pory wskazywaliśmy wiek i otyłość jako odpowiedzialne za ciężkie przechodzenie #COVID19.” Nie ma zgody radnego na lekceważenie wiedzy medycznej? A czy tą wiedzę sobie przyswoił czy przyswaja wybiórczo tylko to co mu wygodne? Bo po zdjęciu, po pucołowatej buźce widać, że nadbagaż musi mieć dobry. Zabawa w covid będzie trwała w najlepsze tak długo jak długo społeczeństwo będzie zbyt głupie wierząc, że tylko tabletki i szczepionki są w stanie uchronić ich przed chorobą i zbyt leniwe aby ruszyć dupę z kanapy. Swoją drogą doszły mnie słuchy, że podobno w bazach danych MZ z pomiędzy 1 a 10 stycznia już 50,5% zakażonych to osoby zaszczepione…

Dodaj komentarz

*
*