Reklama

MPGK uruchamia po remoncie dwa punkty odbioru odpadów

G. Ż.
Od 1 grudnia ponownie zostaną udostępnione mieszkańcom Gminne Punkty Zbiórki Odpadów przy ul. Bankowej i ul. Zaopusta. Przy okazji remontu, w tej pierwszej lokalizacji będzie też działać biuro obsługi klienta.

Chociaż prace budowlane przy przebudowie GPZO zakończyły się już kilka miesięcy temu, to dopiero 1 grudnia będą z nich mogli skorzystać mieszkańcy. Jak tłumaczy MPGK, długo trwały procedury uzyskania odpowiednich zgód. Teraz jednak wszystko jest już gotowe. Znacznie większe zmiany zaszły przy ul. Bankowej. To nie tylko GPZO, ale też baza ręcznego oczyszczania miasta. Przed przebudową pracownicy MPGK mieli do dyspozycji baraki, które nie spełniały podstawowych standardów. Teraz 53 pracowników dbających o czystość w centrum miasta ma wszystko, czego im potrzeba. Może poza klimatyzacją, ale ta ma zostać zainstalowana w niedalekiej przyszłości. Są tu szatnie, natryski, jadalnia czy miejsce do mycia i suszenia butów i ubrań.

To jednak zaplecze, a najważniejsze jest to, co będzie do dyspozycji mieszkańców. Ci, którzy korzystali z GPZO przy ul. Bankowej, pamiętają pewnie sypiące się budynki i ogrodzenie, a także dziury w nawierzchni. Teraz wszystko jest nowe. Po lewej stronie mieści się budynek z biurami i zapleczem socjalnym dla pracowników,. Dalej jest myjnia i wiaty na kontenery na odpady. Z kolei naprzeciwko bramy wjazdowej mieszczą się boksy na odpady niebezpieczne, a także na sprzęt służący do oczyszczania miasta. Z kolei wzdłuż ogrodzenia od strony Rawy mieści się parking.

Inwestycja kosztowała około 5 mln zł. Długo się do niej przygotowaliśmy, ale już sama budowa trwała krótko, bo osiem miesięcy. Punkt zbiórki odpadów uruchamiamy ponownie 1 grudnia, podobnie zresztą jak GPZO przy ul. Zaopusta – mówi Robert Potucha, wiceprezes MPGK w Katowicach.

W tej ostatniej lokalizacji też zaszły zmiany. MPGK dokupiło przyległy teren, żeby powiększyć punkt. Powstała rampa, na którą będzie można wjechać, żeby wygodnie zrzucić do kontenerów niektóre odpady.

Wszystkie punkty selektywnej zbiórki odpadów (są jeszcze dwa, przy ul. Milowickiej i ul. Obroki) czynne są w tych samych porach. W poniedziałek, środę i piątek otwarte są w godz. 6-17, we wtorek od 9 do 20, a w sobotę od 9 do 13.

Jeszcze do końca listopada MPGK będzie mieć tylko jeden punkt obsługi klienta, ale od 1 grudnia dojdzie drugi, przy ul. Bankowej. Będzie tu można załatwić takie sprawy jak zamówienie kontenera albo odbiór worków na gruz.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*