Reklama

MPGK odbiera już świąteczne choinki

11/01/2026 14:11

Po świętach Bożego Narodzenia pozostały już tylko wspomnienia i... choinki. Te naturalne sprzed domu lub bloku odbierze Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Trzeba jednak wiedzieć kiedy je wystawić.

Pierwsze świąteczne choinki lądują już przy pojemnikach na odpady. MPGK wywozi je od początku stycznia. Co ważne, naturalne drzewko to odpad biodegradowalny. Dlatego choinki powinny być wystawiane przy pojemnikach na BIO, tuż przed terminem odbioru tej frakcji. W przypadku budynków wielorodzinnych, MPGK wywozi takie odpady raz w tygodniu.

Co ważne, choinki nie powinny mieć już żadnych ozdób, lampek oraz elementów wykonanych z plastiku. Nie powinny też stać w doniczce. To znacznie ułatwi pracę pracownikom MPGK.

Reklama

Odebrane choinki są rozdrabniane i wykorzystywane w procesach biologicznego przetwarzania. Powstaje z nich (podobnie jak z innych odpadów BIO) kompowit, który jest wykorzystywany m.in. do rekultywacji terenów zdegradowanych oraz pielęgnacji trawników i roślin ozdobnych.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo katowice24.info




Reklama
Najnowsze wiadomości