Reklama

Miasto przejmuje kolejne budynki po KWK “Wieczorek”

Zdjęcie archiwalne.

Redakcja
Katowice przejmą za darmo od Spółki Restrukturyzacji Kopalń kolejne budynki po KWK “Wieczorek”. W przyszłości na dużym pokopalnianym terenie ma powstać tzw. hub gamingowo-technologiczny.

Najnowszymi nabytkami miasta będzie prawo użytkowania wieczystego do nieruchomości położonej przy ul. Szopienickiej, na której stoją budynki dawnego laboratorium i dawnej łaźni górniczej. Obszar ten ma powierzchnię 2922 m kw.

Na tym terenie (Szyb Poniatowski) Katowice mają już teren, na którym znajduje się budynek nadszybia wraz z wieżą szybową, budynek maszyny wyciągowej oraz budynek warsztatów i wentylatorów.

Przejmowane właśnie nieruchomości przewidziane są do zagospodarowania w VI etapie inwestycji pod nazwą „Dzielnica Nowych Technologii – Katowicki HUB Gamingowo-Technologiczny”. Jak tłumaczy urząd miasta, “etap ten zakłada powstanie miejsca dedykowanego mieszkańcom dzielnicy oraz turystom, ze szczególnym uwzględnieniem pracowników i rodzin pracowników przyszłego Katowickiego Hubu Gamingowo – Technologicznego. Chodzi o wykreowanie ciekawej przestrzeni, opartej o zabytkową infrastrukturę industrialną. Ma to być miejsce inspirujące, umożliwiające lokalnej społeczności realizować swoje pasje i zainteresowania. Dlatego planuje się wykreowanie, na bazie obiektów Szybu Poniatowski, przestrzeni kulturalnej (funkcja wystawiennicza, edukacyjna) zarządzanej przez podmioty miejskie – Muzeum Historii Katowic oraz Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach”.

Więcej o Hubie Gamingowo-Technologicznym pisaliśmy TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*