Reklama

Gdzie się podziały wszystkie samochody? Kierowcy szukają sposobów, żeby obejść płatne parkowanie

Łukasz Kądziołka
Puste miejsca parkingowe na ulicach Katowic. Tam, gdzie do tej pory było mało samochodów, teraz zrobiło się więcej. Z kolei na najbardziej obleganych ulicach, od 1 grudnia łatwiej zaparkować. Zmiany są widoczne, ale to dopiero początek.

Od kilku dni parkowanie w ścisłym centrum Katowic jest dużo łatwiejsze niż do tej pory. Po wprowadzeniu wyższych stawek i rozszerzeniu strefy płatnego parkowania, luźniej jest nie tylko na pl. Sejmu Śląskiego. Mniej samochodów widać na innych ulicach Śródmieścia. Mieszkańcy publikują również zdjęcia z Koszutki. Tu na przykład na ul. Morcinka są teraz puste miejsca. Wcześniej możliwość zaparkowania wiązała się z krążeniem po okolicy.

Jak można było się spodziewać, kierowcy szukają miejsc postojowych na granicy strefy. Dojeżdżają samochodami jak najbliżej centrum miasta i zostawiają pojazdy tam, gdzie nie trzeba płacić. – Zazwyczaj jest tak, że zapełniają się granice strefy. Po konsultacjach z Warszawą czy innymi miastami wiemy, że doświadczenia Katowic będą pewnie takie, jak doświadczenia innych – mówi radny Adam Skowron z Katowickiej Agencji Wydawniczej.

Dobrym przykładem jest ulica Kościuszki, zwłaszcza na wysokości Parku Kościuszki. Do tej pory niewykorzystywane i zwykle puste miejsca, teraz są mocno oblegane. Po dwóch stronach ulicy stoją rzędy samochodów. Od długiego czasu, jeszcze przed 1 grudnia, parking przy Hali Parkowej stanowił dla niektórych nieformalne centrum przesiadkowe, ale teraz kierowcy przyznają, że coraz trudniej znaleźć tu miejsce. – I tak było dużo samochodów, ale teraz jest zdecydowanie więcej – mówi Dawid, student AWF-u. Od kilku dni pan Mateusz również musi szukać miejsca do zaparkowania przy Hali, a nie, jak do tej pory, przy ul. Kościuszki. – Teraz, ze względu strefę płatnego parkowania, wszyscy przenieśli się na Kościuszki i ciężko tam teraz znaleźć miejsce – mówi kierowca.

Okazuje się, że nagle zwiększyła się również liczba samochodów nieco dalej, w centrum przesiadkowym w Brynowie. Na najniższym poziomie parkingu piętrowego nie jest łatwo znaleźć wolne miejsce. Pełny jest również ten zewnętrzny. Na dokładne dane trzeba będzie poczekać, ponieważ MZUiM pełny raport z centrów wyciąga co miesiąc. Jednak już pierwszego dnia można było zauważyć większe obłożenie. Jak informuje urząd miasta, w piątek, 24 listopada, czyli dokładnie tydzień przed wprowadzeniem zmian parkingowych z CP Brynów skorzystano 83 razy. 1 grudnia tylko w ciągu godziny, od 10.00 do 11.00, naliczono dwa razy więcej wjazdów – 162. Na informację, czy wprowadzenie nowych zasad parkowania w Katowicach wpłynęło na wzrost sprzedaży biletów ZTM również trzeba będzie jeszcze poczekać.


Tagi:

Komentarze

 1. Makjkrl 9 grudnia, 2023 at 10:00 pm - Reply

  darmowe autobus o tramwaj i chętnie zostawię samochód

  • kukura 10 grudnia, 2023 at 11:30 am Reply

   Lol. I usługą podcierania w bonusie.

  • beatka 10 grudnia, 2023 at 9:18 am Reply

   aa no tak..darmowe?
   bo Tobie się należy?:)
   czerwony dywan pewnie też?

 2. Xd 8 grudnia, 2023 at 4:56 pm - Reply

  Z tych wypowiedzi od tych „przyjezdnych” czuć egoizmem….No przecież „przyjezdny” przyjechał z ów wioski, on teraz da pracę. Należy mu się wszystko. A tam gdzie przyjechał to gardzi tymi ludźmi. Jak mogą mieszkać w tym miejscu gdzie tyle samochodów, taki ruch jest.
  ..aaa Czy „przyjezdni” wiedzą jak wygląda autobus, tramwaj? Widzieli w książce.
  aaa Katowice upadną?! No to wyobraźmy sobie to… Katowice stają się wioska gdzie nie stać na nic. Asfalt jest „zrolowany”. przyjeżdża ów przyjezdny na granice Katowic i dalej musi iść pieszo… Po co …może paszport wyrobić?!… Pełno tych wniosków ludzi krotkowzrocznych. Transport nie był rozwinięty bo lepsze były samochody. I tak można pisać I pisac. haha

  • zett3 10 grudnia, 2023 at 12:00 pm Reply

   wypiłeś coś? chaotyczne napisane…..

 3. Marcin 8 grudnia, 2023 at 1:54 pm - Reply

  Czasami jako mieszkaniec miasta osciennego przyjeżdżałem do Katowic na zakupy. Większy wybor, oferta sklepów. Teraz po tych zmianach koło mojego samochodu już tam nie postanie. Pieniążki wydam w moich okolicach. Także Mam nadzieje ze więcej osób zacznie tak robić i suma sumarum miasto Katowice udlawi się tymi podwyżkami.

  • zett 10 grudnia, 2023 at 12:18 pm Reply

   Nie rozumiem: stać Marcina na benzynę, stać na większy zakup (po bułkę chyba nie przyjeżdżasz) a nie stać na 7 zł za dwie godziny parkowania?? ” koło moje nie postanie”… normalnie przedszkolak z ciebie, który na złość babci odmrozi sobie uszy. Proszę bardzo. Padł dobry przykład z Morcinka, kilka razy potrzebowałem coś załatwić w mieszczącym się tam Amplifonie, wizyta trwała 5 minut, a wcześniejsze poszukiwanie miejsca na zaparkowanie- pół godziny, razem z dojściem do salonu z odległej ulicy..

  • kukura 8 grudnia, 2023 at 3:40 pm Reply

   Do Bydgoszczy będę jeździł…

  • Mieszkaniec 8 grudnia, 2023 at 2:43 pm Reply

   no i?… A jak w tej twojej okolicy obrazili się I już nie obsłużą?! Przecież tyle lat nie robiłeś tam zakupów. Każdy kij ma dwa końce

   • Sąsiad 8 grudnia, 2023 at 3:53 pm Reply

    Nawet jak się obrazili to teraz się ucieszą 🙂 To biznes a nie fochy.

  • Grzegorz Żądło 8 grudnia, 2023 at 2:08 pm Reply

   Dzięki temu zmniejszy się ruch i będziemy wdychać mniej spalin.

   • Dochód podstawowy bez żadnej pracy 8 grudnia, 2023 at 3:58 pm Reply

    Mniejszy ruch to mniejszy utarg i mniej pracy. Szczęśliwi Katowiczanie będą sobie leżeć albo siedzieć na zasiłku w komunalnych mieszkaniach i oddychać czystym powietrzem. Oszczędzi się też na odśnieżaniu.

    • Xd 8 grudnia, 2023 at 4:55 pm Reply

     Z tych wypowiedzi od tych „przyjezdnych” czuć egoizmem….No przecież „przyjezdny” przyjechał z ów wioski, on teraz da pracę. Należy mu się wszystko. A tam gdzie przyjechał to gardzi tymi ludźmi. Jak mogą mieszkać w tym miejscu gdzie tyle samochodów, taki ruch jest.
     ..aaa Czy „przyjezdni” wiedzą jak wygląda autobus, tramwaj? Widzieli w książce.
     aaa Katowice upadną?! No to wyobraźmy sobie to… Katowice stają się wioska gdzie nie stać na nic. Asfalt jest „zrolowany”. przyjeżdża ów przyjezdny na granice Katowic i dalej musi iść pieszo… Po co …może paszport wyrobić?!… Pełno tych wniosków ludzi krotkowzrocznych. Transport nie był rozwinięty bo lepsze były samochody. I tak można pisać I pisac. haha

    • Grzegorz Żądło 8 grudnia, 2023 at 4:50 pm Reply

     Przykłady uli, na których został ograniczony do minimum (Mariacka, Dworcowa, Mielęckiego itp.) rzeczywiście pokazują, że mniejszy ruch do mniejszy utarg i mniej pracy…

 4. Mieszkaniec 8 grudnia, 2023 at 10:59 am - Reply

  Kiedy ITS wystartuje w Katowicach? lub chociaż też tablice zaczną działać?

  • Grzegorz Żądło 8 grudnia, 2023 at 11:44 am Reply

   ITS już częściowo wystartował, co widać po gorszym działaniu świateł.

   • zett 10 grudnia, 2023 at 12:39 pm Reply

    dokładnie tak, jest gorzej, z pozycji pieszego. Np przejście przez Korfantego np przy Jesionowej czy od placu Gwarków do Żabki zajmuje minimum 2 razy więcej czasu. Liczne kamery zupełnie nie reagują na to, że żadnego samochodu w perspektywie 200-300 metrów nie ma.

   • Mieszkaniec 8 grudnia, 2023 at 12:34 pm Reply

    Dziękuję za informację. Z tego co pamiętam to miał się „uczyć” ten system, np. w przypadku świateł.

    • Wredziol 8 grudnia, 2023 at 3:54 pm Reply

     Bo normalnie taki system najpierw się uczy, potem włącza, a później doucza… W końcu wcześniej ktoś już jakąś synchronizację wprowadzał, więc system mógłby już od razu wiedzieć, że jeżeli wpuszcza się ruch na 20m odcinek, to trzeba mu od razu dać zielone, bo będziemy mieli płynność 5 pojazdów na cykl. Tylko, że dla zamawiającego taniej jest przerzucić koszty na kierowców – niech uczą system, przez kilka miesięcy czekając na zmianę świateł.

     Czy to pierwszy taki przypadek w Katowicach? System ZTM nadal nie działa. O milionach utopionych w systemie CUW chyba już wszyscy zapomnieli. O WiMAX ktoś pamięta? itd…

    • Grzegorz Żądło 8 grudnia, 2023 at 12:35 pm Reply

     Jak donoszą kierowcy z Tychów, tam uczy się stale od wielu miesięcy i niewiele się nauczył.

 5. […] Pierwsze efekty zmian parkingowych. W strefie płatnego parkowania sporo wolnych miejsc, ale do tej pory puste parkingi poza SPP są mocno oblegane. Więcej TUTAJ. […]

 6. Michał 7 grudnia, 2023 at 9:04 pm - Reply

  Tu są 2 zdjęcia spod Hali Parkowej, a przecież tam jest strefa płatnego parkowania.

  • Rafał 8 grudnia, 2023 at 8:23 am Reply

   kłamstwa siane przez miasto tego typu artykułami mieszkam koło katedry i było jak jest nic się nie zwolniło a wręcz jest gorzej jak mało inteligentni ludzie zasłupjowali kilkadziesiąt miejsc koło mojego miejsca zamieszkania

   • Kato 8 grudnia, 2023 at 9:00 am Reply

    też mieszkam koło katedry i oczywiście że jest więcej miejsc, ale tylko w ciągu dnia. problem z parkowaniem zaczyna się wieczorem, brakuje miejsc dla mieszkańców

    • Wredziol 8 grudnia, 2023 at 4:00 pm Reply

     Czyżby ktoś zauważył, że opłaty nie rozwiązują problemu mieszkańców, bo w czasie gdy w centrum parkują tzw. „goście”, to mieszkańcy zazwyczaj są w pracy?

 7. Katowice są ważne 7 grudnia, 2023 at 8:37 pm - Reply

  Ulica Kościuszki przy Parku Kościuszki powinna być również w płatnej strefie. Strefa płatna jest tylko w tygodniu pon-piątek, więc w sobotę i niedzielę ludzie idący do Parku oraz na nabożeństwo nie będą mieć problemu, a w tygodniu teraz problem jest spory, bo parking okupują osoby przywożące tu tylko spaliny, nic więcej. Miasto powinno myśleć o wyborcach, a nie robić dobrze mieszkańcom z okolicznych miejscowości.

  • Parkowy 8 grudnia, 2023 at 11:35 am Reply

   Kup sobie samochód i zaparkuj tam żeby inni nie mieli miejsca. O to chodzi w tej propagandzie żeby inni nie mieli lepiej czasem a szczególni ci co jeżdżą samochodami.

   • kukura 8 grudnia, 2023 at 3:41 pm Reply

    ojej.

  • Wyborny wyborca 8 grudnia, 2023 at 12:17 am Reply

   Wybatożyć bezbożników z okolicznych miejscowości, a na rogatkach sprawdzać ksero karty z ostatnich wyborów samorządowych, jeśli krzyżyk jest we właściwym miejscu, to parkowanie gratis.

 8. Damian 7 grudnia, 2023 at 8:33 pm - Reply

  Silesia City Center wprowadza parkometry które będzie obsługiwać APCOA od 01.02.2024. Szukajcie lepiej już miejsc na parkingach z ABO miesięcznym. Obdzwoniłem już parę parkingów i następny wolny parking znalazł się dopiero na Tysiącleciu.

 9. BigBrother 7 grudnia, 2023 at 8:24 pm - Reply

  Dobry 🙂 Pragnę UM Katowice & MZUM poinformować i oczywiście UPRZEJMIE DONOSZĘ że na 1 piętrze CP Brynów stoi nadal minimum 15 samochodów z wypożyczalni samochodów która mieści się przy ul. Zygmunta Waltera Jankego 11 !!! Monitoring 24H i nikt tego nie widzi od lat ??? Są to same samochody osobowe klasy premium.

  • Ekolog-weganin, student Prawa 8 grudnia, 2023 at 12:15 am Reply

   Ale jaki jest konkretnie z tym problem? Czy coś strasznego się dzieje? Czy (nie daj Boże) złamano Prawo?

   Zgodnie z najnowszymi trendami pozbyłem się prywatnego samochodu. Wszystko, czego potrzebuję na co dzień, mam w obrębie piętnastominutowego wspaniałego miasta Katowice (miałem, dopóki śnieg nie spadł, ale to inna historia; teraz trzeba brnąć pół godziny przez zaspy na chodnikach – całe szczęście, że odśnieżanie chodników jest priorytetem w mieście Katowice).
   Okazuje się jednak, że potrzebuję raz na ruski rok jechać gdzieś daleko, gdzie nie dojeżdża pociąg. Jadę więc tramwajem do centrum przesiadkowego i przesiadam się… no właśnie: na co?

   • kukura 8 grudnia, 2023 at 3:43 pm Reply

    na taksówkę…

   • Kosmos 8 grudnia, 2023 at 11:46 am Reply

    Możesz dosiąść BigBrothera

 10. Katowiczan 7 grudnia, 2023 at 6:42 pm - Reply

  Kiedy jest jakiś termin ? Może lepiej te klepiska przerobić na parkingi i pobierać opłatę?

 11. Bodzio 7 grudnia, 2023 at 6:13 pm - Reply

  zobaczcie na ul wodnej ile samochodow stoi dziki parking

  • A hejtujcie 8 grudnia, 2023 at 6:05 am Reply

   Mimo zmian, opłat, Kierowcy zawsze znajdą lukę, aby sie wcisnąć i aby nie zapłacić za dużo i za często… Wszyscy chcą parkować najbliżej jak się da.Jednak smród spalin mieszkańcy zawsze maja gratis.Byłoby lepiej jakby wszyscy Kierowcy zrozumieli że komunikacja miejska jest dla wszystkich ,nie tylko dla tych bez samochodu…

   • Assl 8 grudnia, 2023 at 7:50 am Reply

    Byłoby lepiej aby samorządy w końcu zrozumiały, że komunikacja miejsca powinna być wygodna dla możliwie szerokiego grona mieszkańców.

 12. Ja 7 grudnia, 2023 at 5:44 pm - Reply

  Tak się wyludnia miasta. Debil na debilu debilem pogania. Życzę powodzenia w handlu i usługach w centrum Katowic. Bo trzeba zrozumieć że człowiek jest z reguły leniwy i tam gdzie nie dojedzie autem to po prostu nie będzie jeździł. Znajdzie inne strefy gdzie w cywilizowany sposób zaparkuje i zaspokoi swoje potrzeby. Jeszcze proponuję wprowadzić strefę czystego transportu gdzie wjazd będą miały auta z normą emisji euro 7. Gratulacje. Na szczęście nie muszę do tego pichacowa zwanego Katowicami jeździć

  • Mieszkaniec 7 grudnia, 2023 at 8:29 pm Reply

   No właśnie dzięki wprowadzonym od 1 grudnia zmianom osoba, która chce coś załatwić w centrum, zwłaszcza w śródmieściu ma wreszcie miejsce parkingowe. Wcześniej były one zajmowane przez pracowników okolicznych urzędów i biur. A takie osoby zaraz po wyjściu z auta idą do pracy, a potem szybko uciekają (choćby przed korkami). A zatem Twój komentarz, być może nieświadomie, ale jednak sam sobie przeczysz 🙂 Piszesz „Życzę powodzenia w handlu i usługach w centrum Katowic” – niby miało wyjść złośliwie, ale nie wyszło… No właśnie teraz takie biznesy będą mieć o wiele łatwiej, bo klienci nie będą musieli krążyć aby znaleźć miejsce.

  • Katowiczan 7 grudnia, 2023 at 6:37 pm Reply

   Teraz właśnie można zaparkować w centrum i wydać pieniądze korzystając z usług i handlu. Wcześniej wszystkie miejsca były zajęte przez osoby przyjeżdżające z kanapkami do pracy 🙂 takie osoby pozostawiały po sobie jedynie spaliny

 13. ot co 7 grudnia, 2023 at 5:31 pm - Reply

  żeby zniwelować straty z parkometrów Krupa i ta jego paczka z ratusza podniosą opłaty parkingowe przyszłym roku dla ………………….. mieszkańców.

 14. mieszkaniec 7 grudnia, 2023 at 5:22 pm - Reply

  centra handlowe nie będą płatne …… bo utarg spadnie do zera i padną .

  • Fred 8 grudnia, 2023 at 10:54 am Reply

   Galeria Katowicka, Supersam, CH AKS – wszystkie mają odpłatne parkingi pow. pewnego czasu

  • Katowiczan 7 grudnia, 2023 at 6:38 pm Reply

   będą płatne, Silesia będzie pierwsza która wprowadzi opaty za parkowanie powyżej 3h

 15. mieszkaniec 7 grudnia, 2023 at 5:18 pm - Reply

  krupa i banda z ratusza płaczą 🙂 kasy z parkomatów brak hahahahahaha

 16. davop 7 grudnia, 2023 at 5:07 pm - Reply

  podoba mi się zdanie: „Po konsultacjach z Warszawą czy innymi miastami wiemy, że doświadczenia Katowic będą pewnie takie, jak doświadczenia innych”. To po co były konsultacje? Czy zrobiono coś lepiej?

 17. Kierowca z A4 7 grudnia, 2023 at 4:53 pm - Reply

  dzień dobry. szkoda tylko, że nikt nie oznakował dojazdu do Parkingu przy CP Brynów od strony A4 a jest on fatalny. nie mówiąc już o powrocie na A4. nie ma normalnego wyjazdu. trzeba kombinować gdzie nawrócić a do tego cała ulica Brynowska jest zakorkowana. Auta nie poruszają się nawet na zielonym świetle.. dramat. kompletnie nie przemyślana lokalizacja centrum przesiadkowego, brak miejsca gdzie kierowcy jadący A4 mogą przesiąść się na komunikacje miejska powoduje, że Katowice dalej będą zakorkowane.

  • Mieszkaniec 7 grudnia, 2023 at 5:55 pm Reply

   Nie ma bezpośrednio z Kościuszki zjazdu/wjazdu – droga o parametrach Autostrady.
   1. można przez Ptasie Osiedle na ul. Francuską
   2. albo wrócić przez DK81 na węzeł Giszowiec.
   3. albo na ul. Mikolowską.
   Takie najbliższe wjazdy na a4

 18. Zbys 7 grudnia, 2023 at 4:31 pm - Reply

  Super,nareszcie Władza zareagowała na prosby oraz konsultacje społeczeństwa i zrobiła płatne/za tanie/strefy parkowania no i zabrała uprawnienia dla niepełnosprawnych../wrescie/ mysle zdaje to jasny sygnal dla Wladz innych miast ze można.. Zbys

 19. Kriss 7 grudnia, 2023 at 3:17 pm - Reply

  dowalić 20zł/h i będzie jeszcze mniej samochodów i będzie eko w centrum, a to że ktoś dumą do pracy dwa razy dłużej to co to kogo obchodzi.

  • Ekolog-weganin 8 grudnia, 2023 at 4:03 pm Reply

   Praca to zacofanie. Postępowi, ekologiczni ludzie siedzą na rozmaitych zasiłkach.

  • kukura 8 grudnia, 2023 at 3:45 pm Reply

   ojej

 20. Maed 7 grudnia, 2023 at 3:14 pm - Reply

  No i super zmiana, w centrum łatwo znajdziemy wolne miejsce, ale przy parku Kościuszki już nie…

  • Katowiczan 7 grudnia, 2023 at 6:40 pm Reply

   Trzeba rozszerzyć strefę płatnego parkowania o park Kosciuszki aby znów można tam było przyjechać i zaparkować a potem skorzystać z parku

 21. pep 7 grudnia, 2023 at 2:55 pm - Reply

  z mapki wynika ze parking przy hali parkowej jest w strefie platnego parkowania ???,chyba ze cos przeoczylem …

  • Adam 7 grudnia, 2023 at 11:15 pm Reply

   Jak można zmuszać ludzi do rozpoczęcia korzystania z transportu publicznego akurat w szczycie sezonu grypowo-covidowego? To jakiś test na odporność społeczeństwa, czy jak?

  • Łukasz Kądziołka 7 grudnia, 2023 at 3:03 pm Reply

   Ale nie jest to droga publiczna.

   • pep 7 grudnia, 2023 at 3:30 pm Reply

    ok dzieki za odp., natomiast nie mam 100% pewnosci ale chyba widzialem tam parkomat ,ale „”glowy ne dam „”,swoja droga z tego co pamietam hala nalezy do miasta,swego czasu byla koncepcja centrum nauki,w ubieglym roku pojawl sie pomysl targowiska …z tego co widze nic sie tam nie dzieje a slyszalm ze dach wymaga remontu ..szkoda

    • Anonim 8 grudnia, 2023 at 8:58 am Reply

     bardzo szkoda że Kościuszki przy parku jest na granicy strefy. utrudnia to mieszkańcom Katowic skorzystanie z parku szczególnie w przypadku wyjść z dziećmi

    • Edward 7 grudnia, 2023 at 5:16 pm Reply

     ty tak na serio ?? …. to teren nie objęty SPP bo to jest teren należący do hali parkowej… parking z biedronki to nie strefa SPP…..

     • Mieszkaniec 7 grudnia, 2023 at 8:32 pm Reply

      Ten teren należy do Miasta Katowice. Najpierw sprawdź, potem pisz.

      • Hajduk 8 grudnia, 2023 at 9:33 am Reply

       tak drodzy Katowiczanie i mieszkańcy innych miast zapomnieliście co było napisane w deklaracji miast C40 .przypomnijcie sobie . Wasze władze właśnie to wprowadzają

      • Edward 7 grudnia, 2023 at 9:19 pm Reply

       nie czaisz problemu, to ze należy do miasta nie oznacza że miasto może tam postawić parkomat i pobierać opłaty. brnij dalej………….

 22. Janek z Sosnowca 7 grudnia, 2023 at 2:43 pm - Reply

  Spokojnie, dalej możemy parkować za darmo pod superjednostką i w okolicy ulicy Górniczej. Wystarczy odpowiednio wcześnie przyjechać. Komunikacją z Sosnowca się tułać nie będziemy, a w katowickich urzędach i muzeach ktoś pracować musi.

  • Marc 7 grudnia, 2023 at 8:21 pm Reply

   parkometry do wymiany, bo:
   a) za mała klawiatura – osoby starsze mają problem
   b) nieczytelny wyświetlacz
   c) informację na parkometrqch umieszczone w losowy sposób
   d) brak wskazówek dla obcokrajowców
   e) brak przycisku „OK” , na który wskazuje w pewnym momebcie komunikat
   f) brak możliwości zapłaty papierowym pieniądzem
   g) na koniec żle umieszczony wyświetlacz i klawiatura – osoby wzroście cm sobie nie poradzą

   Zupełnie jak telefon Blackberry tylko w tym przypadku ma z tego korzystać każdy, a nie fanatycy…

  • Grzegorz Żądło 7 grudnia, 2023 at 6:06 pm Reply

   Klepiska przy ul. Górniczej, ul. Wodnej i ul. Pawła zostaną zablokowane.

 23. HahaHihi 7 grudnia, 2023 at 1:34 pm - Reply

  Proszę napisać o tym jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki transport publiczy w Krupowicach stał się najlepszym w kraju. Wystarczyła jedna decyzja i już mamy transport jak w cywilizacji – autobusy odchodzą z przystanków co 5 minut w dni robocze i co 7 w dni wolne. Szybkie tramwaje pędzą po torach z prędkością do 100 km/h bo mają priorytet. Pociągi co 15 minut. Jest super.
  #PoKatowicku #PoKatowickuCzyliByleJak

 24. HahaHihi 7 grudnia, 2023 at 1:30 pm - Reply

  Mój bosze, że też kierowcy nie chcą płacić haraczu, nie może być. Nowość. Nikt się tego nie spodziewał.
  #PoKatowicku #PoKatowickuCzyliByleJak
  xD

  • parkingowy 8 grudnia, 2023 at 9:06 am Reply

   ale zdajesz sobie sprawę, ze własnie o to chodziło?:)
   żeby mniej samochodów wjeżdzało do strefy i centrum?
   żeby wjeżdzali tylko ci co muszą? a nie całodniowi okupanci darmowych miejsc parkingowych?:)

 25. klm 7 grudnia, 2023 at 12:48 pm - Reply

  Znając Krupę i cały UM to za chwilę obniżą stawki, żeby zachęcić kierowców do wjeżdżania do centrum.

  • Sk 7 grudnia, 2023 at 3:59 pm Reply

   trzeba mieć nadzieję że strefa zostanie szybko powiększona na całe Katowice stop samochodom w tym mieście

   • Nadzieja 8 grudnia, 2023 at 11:42 am Reply

    Trzeba mieć nadzieję, że ludzie się nieco zdenerwują i debile zostaną wywiezieni, choćby na taczkach, bo przecież samochody są be

  • HahaHihi 7 grudnia, 2023 at 1:36 pm Reply

   Znając Krupę to za chwilę preferencyny abonament dla mieszkańców stref przestanie być preferencyjny.
   Ale barany zadowolone ze wszystkiego zapłacą z uśmiechem na ustach.
   #PoKatowicku #PoKatowickuCzyliByleJak

 26. Mieszkaniec 7 grudnia, 2023 at 12:45 pm - Reply

  hehe czyli Strefa parkowania powinna być aż pod same Centra przesiadkowe. …Ale widać że komunikacja działa i same centra przesiadkowe 🙂

  • HahaHihi 7 grudnia, 2023 at 1:39 pm Reply

   Katowicka strefa płatnego parkowania powinna zostać rozszerzona na… cały kraj, ba może nawet całą Europę. Że też żaden błyskotliwy debil z urzędu miejskiego jeszcze na to nie wpadł. Tyle kasy się marnuje. Krupa zrobiłby szach-mat wszystkim kierowcom w kraju. Mieszkańcy Gdyni, Gdańska, Warszawy, Wrocławia, Poznania – dawać kasę za parkowanie w strefie!
   #PoKatowicku #PoKatowickuCzyliByleJak

   • Anhydryt 8 grudnia, 2023 at 10:26 am Reply

    Ja bym rozszerzył do niskiej orbity okołoziemskiej, niech Musk płaci za satelity zasmradzające nasze piękne miasto

 27. […] Kierowcy szukają nowych miejsc do parkowania. Samochody zostawiają na granicy strefy parkingowej. Byliśmy w kilku takich miejscach. Tekst ukazał się TUTAJ. […]

Dodaj komentarz

*
*