Reklama

Dodatkowe kursy i większe pojazdy. ZTM wprowadza zmiany na sylwestrową noc

Redakcja
Zmiany w komunikacji miejskiej w związku z Sylwestrem w Parku Śląskim. Specjalny rozkład jazdy będzie obejmował kilkanaście linii autobusowych i tramwajowych.

Największa impreza sylwestrowa w regionie odbędzie się w Parku Śląskim. Żeby ułatwić dojazd na wydarzenie Polsatu, które odbędzie się na Polach Marsowych, ZTM wprowadzi specjalny rozkład jazdy. Zmiany zostaną wprowadzone na kilkunastu liniach autobusowych i tramwajowych. 31 grudnia i 1 stycznia realizowane będą dodatkowe kursy. Poza tym do obsługi podróżnych zostaną wykorzystane większe pojazdy. Na liniach autobusowych 138, 190 i 674 zwiększona zostanie częstotliwość, w nocy na liniach 7N, 297N, 672, 840N i M101 kursować będą większe autobusy, natomiast na liniach M1, M2, M3, M4, M28 oraz 1N wprowadzone zostaną udogodnienia zarówno w postaci większej liczby kursów, jak i kursowania większych pojazdów. ZTM przypomina, że najbliższe autobusowe przystanki przy Parku Śląskim to Chorzów AKS, Osiedle Tysiąclecia Ośrodek Rehabilitacji, Osiedle Tysiąclecia Ułańska i Osiedle Tysiąclecia Pawilon.

Na liniach tramwajowych 0, 6, 11, 15, 23 i 26 zostaną wprowadzone specjalne rozkłady jazdy oraz dodatkowe kursy. Dzięki zmianom częstotliwość kursowania tramwajów na odcinku Katowice Rynek – Chorzów Stadion Śląski podczas szczytu komunikacyjnego przed koncertem będzie wynosić ok. 3 min, a po nim ok. 2 min.  Najbliższe przystanki przy Parku Śląskim dla komunikacji tramwajowej to Park Śląski Wejście Główne, Chorzów Stadion Śląski i Chorzów Stadion Śląski Pętla Zachodnia.

Wszystkie szczegóły dotyczące poszczególnych linii autobusowych i tramwajowych można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*