Reklama

Zniszczona droga rowerowa w centrum Katowic zostanie naprawiona

G. Ż.
Ekspertyza wykazała, że zastosowany przez wykonawcę materiał był wadliwy. Dlatego nawierzchnia i część podbudowy drogi rowerowej wzdłuż ul. Wincklera zostaną wymienione. Naprawa odbędzie się w ramach gwarancji.

O problemach z nową drogą dla rowerów wzdłuż Superjednostki pisaliśmy na początku sierpnia. Niedługo po oddaniu do użytku, na ścieżce pojawiły się pęknięcia i zagłębienia.

PRZECZYTAJ: Nowa droga rowerowa już zepsuta

 

Wykonawca sugerował, że winę za uszkodzenia ponosi ciężki sprzęt miejskiej firmy sprzątającej. Zostały pobrane do badań próbki nawierzchni i podbudowy. Są już wyniki. Okazuje się, że trzeba wymienić całą nawierzchnię bitumicznaąścieżki oraz część podbudowy. – Wynika to z wad partii materiału od producenta – informuje Joanna Górska z biura prasowego UM Katowice. Wykonawca, konsorcjum firm NDI-Balzola, naprawi drogę w ramach gwarancji.

Nadal nie wiadomo natomiast kto zapłaci za naprawę ścieżki na ul. Pocztowej. Występuje tam ten sam problem. Nawierzchnia jest popękana i wielokrotnie była już łatana. W tym przypadku wyniki ekspertyzy mają być znane za około miesiąc. Dopiero potem zapadną decyzję w jaki sposób i za czyje pieniądze droga zostanie naprawiona.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*