Reklama

W Katowicach powstał punkt powitalny dla uchodźców. Do miasta przybyło ok. 1000 osób

Redakcja
Kolejne punkty dla Ukraińców w Katowicach. Dzisiaj otwarty został punkt powitalny na dworcu autobusowym, ale będą też następne miejsca.

Coraz więcej obywateli Ukrainy dociera do Polski. Duże grupy przyjeżdżają również do Katowic. Dlatego władze miasta postanowiły otworzyć kolejne miejsca przeznaczone do pomocy uciekającym przed wojną. Wsparcie dostaną tu osoby, których celem podróży jest stolica woj. śląskiego, jak i osoby wybierające się w dalszą podróż.

Na terenie Katowic pojawią się trzy nowe punkty. Pierwszy z nich, punkt powitalny, został już otwarty. Jest zlokalizowany na dworcu autobusowym przy ul. Sądowej. Znajduje się na pierwszym piętrze budynku dworca, w poczekalni. W pierwszym dniu działania w punkcie wsparcia udzielono pomocy około 50 osobom, głównie kobietom z dziećmi. Obywatele Ukrainy dostaną tu ciepłe napoje – kawę i herbatę, a także na posiłek. W tym miejscu rozdysponowywane są także niezbędne środki higieny osobistej oraz pakiety startowe jednego z operatorów komórkowych. Punkt jest czynny całodobowo.

Kolejny punkt zostanie zlokalizowany w dawnym budynku urzędu miasta, na rogu ulic Młyńskiej i Pocztowej. To miejsce także będzie działało całodobowo. Jednak tu mają być kierowane wyłącznie osoby, które do Katowic przyjechały w nocy i potrzebują noclegu, zanim ruszą w dalszą podróż lub otrzymają zakwaterowanie. Przygotowanych zostało 20 miejsc noclegowych.

Trzeci z punktów powstanie przy ul. Wita Stwosza 7. Będzie to punkt dziennej pomocy doraźnej. Będą tu trafiały osoby czekające na kolejny środek transportu bądź zakwaterowanie. Powstało tam około 70 miejsc siedzących. Dostępne będą ciepłe napoje i posiłki. Punkt będzie działał w godzinach 8.00-20.00.

Zgodnie z szacunkami urzędu miasta do Katowic przyjechało już około 1000 obywateli Ukrainy.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*