Reklama

Obok kamienicy zniszczonej w wybuchu gazu powstają nowe mieszkania

Łukasz Kądziołka
Trwa inwestycja mieszkaniowa w ścisłym centrum Katowic. Przy kamienicy, która popada w ruinę po tragicznym w skutkach wybuchu gazu, powstanie kilkadziesiąt mieszkań. Deweloper przygotowuje się do sprzedaży.

Od kilku lat ruiny kamienicy przy ul. Chopina 18, w której doszło do wybuchu gazu i śmierci rodziny Kmiecików, przypominają o tej tragedii. Obok poszarpanych od eksplozji ścian wyrosną niedługo nowe. Zakończyły się już roboty rozbiórkowe na tyłach kamienicy przy ul. Chopina 16. Aktualnie trwają już prace nad fundamentami, polegające na osadzeniu płyty, która zapewni stabilność nowemu obiektowi. Do wyburzenia poszła też prawie cała kamienica, ale od strony ulicy nic się nie zmieni.

Zgodnie z projektem, ściana frontowa pozostanie nienaruszona. Za nią inwestor, firma Housepack Sp. z o.o. z Będzina, postawi zupełnie nowe budynki, które będą „przyklejone” do siebie i do tej oryginalnej fasady. Jeden będzie miał 6, a drugi 5 kondygnacji. Wewnątrz mają powstać 52 mieszkania o powierzchni ok. 30-60 m kw. Będą do nich prowadziły dwie klatki schodowe z windami. Wszystkie lokale zostaną wyposażone w klimatyzację, a na dole będą się znajdowały udogodnienia dla mieszkańców. Po przejściu przez drzwi będą wchodzili do holu z portiernią i będą mieli do dyspozycji dwa lokale usługowe. Poza tym w budynku znajdzie się m.in. parking dla rowerów. Takiego dla samochodów nie będzie.

Jak powiedział nam Janusz Maj, prezes będzińskiej spółki, nie obawia się, że przed zakończenia jego inwestycji ruiny sąsiedniej kamienicy nadal będą straszyły na ul. Chopina. Deweloper ma plan ruszyć niebawem ze sprzedażą. Za około miesiąc powinna też ruszyć storna internetowa dla potencjalnych klientów. Wtedy gotowe mają być już wizualizacje nowego budynku i mieszkań. Wszystkie będą oddawane w stanie deweloperskim. Chyba, że klient zażyczy sobie wykończenia. Na razie Housepack nie zdradza szacowanej ceny za metr kwadratowy. Inwestycja zgodnie z harmonogramem ma się zakończyć w I kwartale 2021 roku, ale inwestor nie ukrywa, że zależy mu na zamknięciu prac budowlanych jeszcze w tym roku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*