Reklama

W Katowicach można wyrzucić elektrośmieci na zakupach

Redakcja
Elektrośmieci można wyrzucić w Katowicach przy okazji zakupów. Sieć niemieckich dyskontów postawiła dwa czerwone kontenery obok swoich sklepów, ale będzie ich więcej.

W Katowicach nie trzeba już jechać specjalnie do Gminnego Punktu Zbiórki Odpadów. Wyrzucić elektrośmieci można też przy okazji zakupów. Jedna z sieci dyskontów postawiła specjalne pojemniki przy swoich sklepach w województwie śląskim. Obok sklepów Aldi można się pozbyć m.in. sprzętu elektrycznego, elektronicznego oraz baterii. – Dzięki temu, że pojemniki stanęły przed pięcioma sklepami ALDI, klienci i sprzedawcy mogą teraz prawidłowo zutylizować elektroodpady, nie tracąc dodatkowego czasu na szukanie odpowiednich pojemników i ich lokalizacji. Przy okazji zakupów mogą zabrać ze sobą nieużywane telefony, zużyte suszarki, lokówki czy tostery. Zużyty sprzęt, który trafi do pojemnika na elektryczne śmieci, poddajemy recyklingowi, odzyskując z niego wszystko to, co może być ponownie wykorzystane – tłumaczy Krzysztof Kieszkowski z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Na razie czerwone pojemniki można spotkać przy pięciu sklepach. Pojawiły się już w Katowicach, Chorzowie, Będzinie i Dąbrowie Górniczej. Docelowo w woj. śląskim ma ich być ponad 30. W Katowicach czerwone pojemniki na elektryczne odpady są już obok sklepów przy ul. 1 Maja 31 i ul. Woźniczki 15a.


Tagi:

Komentarze

 1. Dawid 21 maja, 2022 at 3:29 pm - Reply

  Oczywiście że nie ma żadnego kontenera. Zrobili sobie reklamę ale klienta jak zawsze mają w dupie. Ostatnia moka wizyta w tej sieciòwce….

 2. Tomek 22 września, 2021 at 10:10 am - Reply

  Nie ma żadnego takiego kontenera koło Aldi przy ul. 1Maja

 3. Aleksandra 19 stycznia, 2021 at 1:52 pm - Reply

  Nie ma żadnego takiego kontenera koło Aldi przy ul. 1Maja…

 4. Ewa 14 września, 2020 at 7:25 am - Reply

  Drobne elektrośmieci jak tonery czy baterie „od zawsze” można wyrzucać do pojemników w Tesco. W Media Markcie kładzie się śmieci na ladzie, zabierają.

 5. Dawid 13 września, 2020 at 8:40 pm - Reply

  Przecież taki sam kontener od dawna stoi pod Auchan w Sosnowcu na Zuzanny

  • hmn 14 września, 2020 at 1:18 pm Reply

   Nie ma takiej dzielnicy w Katowicach.

Dodaj komentarz

*
*