Reklama

W centrum Katowic powstanie kilkadziesiąt punktów do odstawiania hulajnóg

G. Ż.
Katowice, podobnie jak Sosnowiec, przygotują parkingi dla elektrycznych hulajnóg. To odpowiedź na zachowanie użytkowników tych pojazdów, którzy porzucają je gdzie popadnie.

Sosnowiec to pierwsze miasto w metropolii, które postanowiło uporządkować sprawę porzucania elektrycznych hulajnóg. Te stoją często na chodnikach, drogach rowerowych, trawnikach czy przejściach dla pieszych. Teraz użytkownicy nie będą już mogli zostawić ich byle gdzie. W Sosnowcu zostało już wyznaczonych 25 punktów, które można traktować jak parkingi dla hulajnóg. Docelowo będzie ich około 100. Jeśli ktoś nie odstawi pojazdu w wyznaczonym miejscu, musi się liczyć z opłatą dodatkową w wysokości 50 zł.

W Katowicach będzie podobnie, bo zasada naliczania dodatkowych opłat będzie nieco inna. – Od początku tego roku nawiązaliśmy współpracę z operatorami sieci hulajnóg, które działają w Katowicach i będziemy w Katowicach tworzyć takie huby parkingowe dla hulajnóg. W samym śródmieściu będzie ich 45. Rozpoczną swoje działanie te huby od września i co najważniejsze, tylko tam będzie można zostawiać hulajnogi, Czyli już nie będzie tak, że ktoś będzie mógł sobie na środek rynku rzucić hulajnogę. System po prostu nie przyjmie takiego zwrotu i będzie naliczana cały czas dodatkowa opłata – tłumaczy Maciej Stachura, naczelnik wydziału komunikacji społecznej UM Katowice.

Z jego informacji wynika, że w Katowicach nie będzie kary za nieodstawienie hulajnogi na parking, ale za to aplikacja nie zakończy wynajmu do momentu, aż pojazd znajdzie się w wyznaczonym miejscu. W ten sposób wynajęcie elektrycznej hulajnogi może być bardzo kosztowne.

System ma zacząć działać we wrześniu i początkowo objąć pojazdy dwóch firm, które wznowiły działalność po okresie epidemii, czyli Blinkee i Bolt.


Tagi:

Komentarze

  1. M. 5 sierpnia, 2020 at 8:50 am - Reply

    Czyli przejazdy hulajnogami stracą sens skoro mam je zostawić tam, gdzie Katowice sobie wymyśliło, że chcę jechać, a nie tam gdzie naprawdę jadę. Kolejny super pomysł zdławiony przez rząd.

    • rohaks 5 sierpnia, 2020 at 1:19 pm Reply

      Ale dlaczego przez rząd. Wybory się skończyły, już nie trzeba ściemniać.

Dodaj komentarz

*
*