Reklama

W Bogucicach powstanie kolejny supermarket

Grzegorz Żądło
ALDI zbuduje w Bogucicach swój kolejny sklep w Katowicach. Spółka kupiła na przetargu od miasta grunt przy ul. Wiązowej. Na razie nie jest znany termin rozpoczęcia inwestycji, bo firma musi uzyskać wszystkie niezbędne pozwolenia, a to może zająć nawet kilkanaście miesięcy.

Do przetargu na sprzedaż prawie 4 tys. m kw. gruntu przy ul. Wiązowej stanęło 7 podmiotów. Cena wywoławcza wynosiła 1,5 mln zł. Ostatecznie licytacja zatrzymała się na 3,570 mln zł. Wygrała spółka ALDI Polska, która rozpoczyna już przygotowania do budowy sklepu. – Aktualnie jesteśmy na etapie rozpoczęcia formalności zmierzających do skompletowania wszelkich oficjalnych dokumentów umożliwiających nam uzyskanie zgód na realizację inwestycji. Proces ten może potrwać do kilkunastu miesięcy – poinformował nas Mariusz Gajda, kierownika projektu ds. nieruchomości i ekspansji ALDI  Polska.

ALDI ma w Polsce ponad 130 sklepów. W 2018 roku firma skoncentrowała się na wdrożeniu nowego konceptu wizualnego do wszystkich sklepów. W tym roku spółka chce pozyskiwać kolejne grunty i otwierać nowe sklepy.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*