Reklama

Trwa wdrażanie Systemu Informacji Miejskiej w Katowicach. Nowych tabliczek jest coraz więcej

Redakcja
Przybywa nowych tabliczek w Katowicach. Trwa wymiana Systemu Informacji Miejskiej. W ciągu nieco ponad miesiąca powinny zakończyć się prace w Śródmieściu.

Pierwsze tabliczki nowego Systemu Informacji Miejskiej pojawiły się na ulicach Katowic kilka miesięcy temu. W pierwszej kolejności wykonawca, firma Utal z Poznania, zamontowała je w ścisłym centrum miasta, m.in. na ul. Staromiejskiej, ul. Dyrekcyjnej, ul. Staromiejskiej i ul. św. Jana. Zanim jednak pojawiły się te tabliczki w mieście musiała wybuchnąć afera związana z SIM-em. Po głosach krytyki władze Katowic zmieniły decyzję. Zamiast korzystać z gotowej postaci graficznej, która została zaprojektowana w 2014 roku dla Tychów i kupiona za niespełna 50 tys. zł, miasto podjęło współpracę m.in. z ekspertami z Akademii Sztuk Pięknych. W ten sposób powstały dwa warianty, a mieszkańcy w ankiecie wybrali ten żółto-czarny.

Od połowy października, kiedy zawieszono pierwsze tablice, znaków systematycznie przybywa. Przechodnie mogą zauważyć nowe tablice nie tylko z nazwami ulic, ale również wskazujące drogę do ważnych obiektów i instytucji. W pierwszej kolejności system wdrażany jest w Śródmieściu, części Koszutki i Bogucic oraz Nikiszowcu. Prace w centrum miasta i na zabytkowym osiedlu mają zakończyć się najwcześniej, bo do końca marca. Następnie wykonawca zacznie realizować je na pozostałym obszarze miasta.

Koszt montażu tabliczek i numeratorów to około 11,5 mln zł. Na realizację poznańska firma ma jeszcze ponad rok, bo wiosną 2023 upłynie termin określony w umowie. Miasto zachęca właścicieli i zarządców, których budynki położone są w obszarze wdrożeniowym nr 1 (Śródmieście oraz części dzielnic Koszutka, Bogucice, Dąb oraz Janów-Nikiszowiec) do zapoznania się z projektem oznakowania nieruchomości według powyższej mapy. Lista ulic objętych aktualnym etapem wdrażania SIM i wniosek o nieodpłatne wykonanie i montaż tablic adresowych są dostępne TUTAJ. Wnioski wraz z oświadczeniem o prawie do władania nieruchomością należy przesyłać na adres: [email protected].


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*