Reklama

Trwa naprawa drogi rowerowej w centrum Katowic

Łukasz Kądziołka
Rozpoczęły się prace remontowe na ścieżce rowerowej obok Superjednostki. Chociaż wykonawca od początku nie zgadzał się z decyzją miasta, to wziął na siebie odpowiedzialność za uszkodzenia. To nie jedyna ścieżka, która będzie wymagała poprawki.

Zaledwie po kilku miesiącach na drodze rowerowej obok Superjednostki pojawiły się koleiny. Sprawa naprawy drogi ciągnęła się już od zeszłego roku. Długo trwało zanim miasto doszło do porozumienia z wykonawcą. Urząd chciał naprawy w ramach gwarancji, a wykonawca twierdził, że nie ma do tego podstaw. Były ekspertyzy i wizja lokalna. W końcu konsorcjum NDI-Balzola, które jest również wykonawcą całego Rynku, wzięło winę na siebie. Firma naprawia drogę wzdłuż ul. Wincklera na gwarancji. Początkowo robotnicy mieli zacząć naprawę ścieżki 22 maja. Ostatecznie, prace rozpoczęły się w tym tygodniu. W poniedziałek ścieżka została zamknięta na całej długości, a we wtorek zerwana została jej warstwa wierzchnia.

PRZECZYTAJ TEŻ: Zniszczona droga rowerowa w centrum Katowic zostanie naprawiona

Na całej jej długości konieczna będzie wymiana warstwy bitumicznej razem z częścią podbudowy drogi. Prace mają kosztować kilkanaście tysięcy złotych.

Podobny problem pojawił się na drodze rowerowej na ul. Pocztowej. Tu również wykonawca broni się tym, że miasto nie zabezpieczyło jej odpowiednio, przez co nielegalnie parkowały tam samochody. Również te dostawcze, których ciężar znacznie przekracza nośność drogi. Na razie nie podjęto decyzji kto zapłaci za naprawę w tym miejscu. Jak informuje biuro prasowe urzędu miasta, decyzja w tej sprawie zapadnie wkrótce.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*