Reklama

Tramwaje nie pojadą przez pętlę w Zawodziu. Trwają przygotowania do budowy centrum przesiadkowego

Ł. K.
Coraz bliżej rozpoczęcia budowy centrum przesiadkowego w Zawodziu. Od poniedziałku pasażerów czekają utrudnienia, a mieszkańców wizyty pracowników firmy budowlanej.

Tramwaje nie będą obsługiwały tramwajowej pętli w Zawodziu. To tam od poniedziałku 22 stycznia rozpoczną się prace związane z budową centrum przesiadkowego. W pierwszym etapie konsorcjum firm ZUE S.A. i Unibep S.A. przeprowadzi badania gruntu na terenie pętli tramwajowej. Będą tu wykonywane odwierty. Następnie zaplanowane są prace przy stabilizacji terenu.

PRZECZYTAJ TEŻ: Rozpoczyna się budowa centrum przesiadkowego w Zawodziu

Z tego powodu zmieniona zostanie organizacja ruchu części tramwajów. Na czas prowadzonych prac linie tramwajowe nr 7 i 36 oraz wybrane kursy linii numer 15 i 20 zostaną skierowane do zajezdni tramwajowej w Katowicach – Zawodziu. Osoby jadące w kierunku centrum będą musiały korzystać wyłącznie z przystanku Zawodzie Pętla, który jest zlokalizowany bezpośrednio przy ul. 1 Maja (obecnie obsługiwany przez m.in. linie tramwajowe nr: 14, 15 i 20). – To w sumie niewielka zmiana, dotycząca przede wszystkim pasażerów, którzy rozpoczynają podróż linią 7 lub 36 na pętli Zawodzie, bo będą do tramwaju wsiadać na innym peronie. Zauważą ją także pasażerowie pojedynczych kursów linii jadących od strony Szopienic, a kończących się dotąd na pętli, gdyż będą musieli wysiąść z wagonu jakieś 200 metrów wcześniej i przy przesiadce np. na autobus przejść ten krótki odcinek do przystanku autobusowego pieszo – mówi Andrzej Zowada, rzecznik prasowy Tramwajów Śląskich.

Trwa też inwentaryzacja budynków w rejonie pętli. Chodzi przede wszystkim o obiekty położone przy ul. Łącznej. Tam mieszkańcy powinni spodziewać się wizyt przedstawicieli firmy budowlanej. Będą oni sprawdzali stan techniczny mieszkań.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*