Reklama

TBS zbuduje mieszkania w centrum Katowic. Budynek będzie miał samoczyszczącą się elewację

Grzegorz Żądło
Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego rozpoczęło kolejną inwestycję. Tuż przy swojej siedzibie przy ul. Krasińskiego zbuduje budynek, w którym znajdzie się 40 mieszkań. Będzie je można wykupić.

Na razie trwają prace przygotowawcze. Zostały wycięte drzewa i porządkowany jest teren. Wkrótce ruszy budowa. Przy ul. Krasińskiego powstanie 6-kondygnacyjny budynek, w którym znajdzie się 40 mieszkań o powierzchni od 33 do 62,75 m kw. Na zerowej kondygnacji będą też cztery miejsca garażowe oraz lokal użytkowy (100 m kw.), który zajmie KTBS. Z kolei parking przy budynku będzie przeznaczony dla 41 samochodów.

Nabór chętnych do zamieszkania w nowym TBS rozpocznie się za około pół roku. Lokale będzie można wykupić po minimum 5 i maksimum 25 latach najmu. “Na wejściu” każdy będzie musiał wpłacić partycypację w wysokości 40% kosztów budowy mieszkania. To 2040 zł za m kw. Pozostałe 60% wartości mieszkania (de facto kredyt i odsetki) lokatorzy będą spłacać w czynszu. W zależności od tego kiedy zdecydują się na wykup mieszkania, zapłacą proporcjonalnie jednorazowo pozostałą część kwoty. Do tego będą musieli wykupić grunt w cenie z dnia wykupu i zapłacić 5% prowizji od wartości mieszkania TBS-owi. Wysokość czynsz została ustalona na 23 zł/ m kw. Do tego trzeba doliczyć media, w tym ogrzewanie.

Budowa bloku będzie kosztować 10 mln zł. Co ciekawe, elewacja budynku zostanie wykonana z tynku, który dzięki specjalnej strukturze, ma się sam oczyszczać w czasie deszczu.

Mieszkania zostaną oddane w stanie deweloperskim. Budynek będzie miał dwie klatki schodowe, dwie rowerownie i wózkownię. Każde mieszkanie będzie wyposażone w komórkę lokatorską. Te na parterze będą miały tarasy, a pozostałe – balkony.


Tagi:

Komentarze

 1. Krzysztof 17 lipca, 2019 at 4:28 pm - Reply

  Apel do Deweloperów
  Zostawcie chociaż trochę miejsca dla mieszkańców Katowic – bo niedługo nie będzie chodników i ulic, parkingów już praktycznie niema. Kto przy zdrowych zmysłach wydaje zezwolenia na budowę w samym centrum miasta. Tyle jest terenów na obrzeżach miast, a każdy bez względu na wszystkie uwarunkowania buduje w samym centrum. Czy nie macie sumienia i tylko kasa się liczy ?

 2. Michał 17 lipca, 2019 at 11:47 am - Reply

  Na przedstawionym zdjęciu jest dużo miejsca, są drzewa i chmurki…
  Szkoda że jedynie na zdjęciu.

 3. Paweł 17 lipca, 2019 at 8:12 am - Reply

  Szkoda,że wciskają taki duży budynek w miejscu jedynej przestrzeni jaka jest w tym obszarze 🙁
  Czeka nas niestety sądowe dochodzenie utraconych korzyści ze względu na spadek wartości mieszkań wkoło.
  Mało kogo będzie na to stać. A potocznie mówiąc ciżba będzie fest 🙁

Dodaj komentarz

*
*