Reklama

Takiej inwestycji TBS-u jeszcze nie było. Powstaną mieszkania w budynkach jednorodzinnych, które zostaną sprzedane

Grzegorz Żądło
Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego planuje budowę 8 budynków jednorodzinnych, w których znajdzie się 16 mieszkań. Po zakończeniu prac, mieszkania zostaną sprzedane, najprawdopodobniej w drodze licytacji.

Do niedana KTBS budowało jedynie mieszkania na wynajem. Ostatnio oferta miejskiej spółki poszerzyła się o lokale z tzw. dojściem do własności. Tak jest m.in. w inwestycji przy ul. Krasińskiego. Najemcy w czynszu będą spłacać część wartości mieszkań i ostatecznie staną się ich właścicielami.

 

Teraz KTBS idzie jeszcze dalej. Spółka wystąpiła już o pozwolenie na budowę 8 budynków jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej. W każdym znajdą się dwa dwupoziomowe mieszkania o powierzchni 75-85 m kw. Do każdego będzie przynależał ogródek. Powstanie też 8 garaży i 24 miejsca postojowe. Wszystko to na ul. Działkowej w Giszowcu.

To będzie pierwsza w pełni komercyjna inwestycja KTBS. Zarobione pieniądze mają zostać przeznaczone na remont kamienic przy ul. Mariackiej 30, 32 i 34, w których mają się znaleźć mieszkania dla seniorów oraz mieszkania chronione.

 

Budowa przy ul. Działkowej ma się rozpocząć wiosną 2021 roku i potrwać 14 miesięcy. Oznacza to, że mieszkania byłyby gotowe w II lub III kwartale 2022 roku.

Nie zapadła jeszcze decyzja w jaki sposób nieruchomości zostaną sprzedane. Jedną z poważniej rozważanych opcji jest wystawienie ich na przetarg.

Budowa ma zostać sfinansowana z kredytu Banku Gospodarstwa Krajowego.


Tagi:

Komentarze

 1. Eugeniusz 17 lutego, 2021 at 3:53 pm - Reply

  Brakuje mi w artykule informacji o planowanej wycince kilkudziesięciu drzew, które kolidujących z tą inwestycją.

 2. nono 13 listopada, 2020 at 11:39 pm - Reply

  „Towarzystwo budownictwa społecznego (TBS) – podmioty utworzone ustawą z dnia 26 października 1995 roku o niektórych formach popierania budownictwa[1], których celem jest realizacja zadań wynikających z ww. ustawy, w szczególności budowy mieszkań na wynajem o umiarkowanych czynszach dla osób o średnich dochodach,” – cytat z Wikipedii… a co ma z tym wspólnego budowa domów na sprzedaż po cenach rynkowych?

  • Grzegorz Żądło 14 listopada, 2020 at 7:34 am Reply

   Ma tyle wspólnego, że z zysku z budowy tych domów zostanie w części sfinansowana inwestycja w mieszkania dla seniorów na ul. Mariackiej. Przecież jest to wyraźnie napisane w tekście.

 3. Lukrecja 12 października, 2020 at 3:48 pm - Reply

  Super wizualizacje, cieszy mnie, ze nawiązują do starych domów

 4. roleks 12 października, 2020 at 12:55 pm - Reply

  Komuna burzyła stary Giszowiec stawiając wielką płyte beton plus azbest, a dziś rozbudowują Giszowiec w starym stylu i to jest OK.

 5. Paweł Skobar 12 października, 2020 at 12:21 pm - Reply

  Wizualizacja wpisuje się w architekturę 'starego’ Giszowca. Jeśli tak faktycznie będzie to tylko trzymać kciuki za tą inwestycję!

Dodaj komentarz

*
*