Reklama

Szczury w centrum Katowic. Jest ich coraz więcej [WIDEO]

Redakcja
W centrum Katowic w szybkim tempie przybywa szczurów. Jedna z mieszkanek śródmieścia nagrała gryzonie buszujące w śmieciach. Już wcześniej w tym miejscu były problemy z odpadami.

Plaga szczurów w centrum Katowic. W okolicy dworca PKP można codziennie zaobserwować co najmniej kilka gryzoni. Jak relacjonuje jedna z mieszkanek, z kontenerów na śmieci przy ul. Kordeckiego, czyli na tyłach południowej części dworca, dobiegają często odgłosy grzebania w śmieciach. – Wychodzą jak już się ściemni i nie reagują na to, co dzieje się obok – mówi mieszkanka. Szczury nie zwracają uwagi ani na przejeżdżające auta, ani przechodniów. Są za bardzo pochłonięte szukaniem pożywienia w zalegających tu odpadach.

Śmieci tu gromadzone należą m.in. do najemców lokali handlowo-usługowych dworca kolejowego. Regularnie są rozrzucane i nie mieszczą się w zamykanej wiacie. Nieporządek przyciąga szczury. Mieszkanka tej części śródmieścia twierdzi, że gryzoni jest coraz więcej. Na przesłanym przez nią wideo można zauważyć młode osobniki.

PRZECZYTAJ TEŻ: Przy dworcu PKP od dawna zalegała sterta śmieci. W końcu została usunięta

Wiata należy do spółki PKP i już w przeszłości były tu problemy ze śmieciami, które zalegały przez kilka miesięcy. Zostały ostatecznie usunięte przez służby miejskie. Jak widać, problem powraca.


Tagi:

Komentarze

 1. Było i nima 9 lipca, 2022 at 7:14 pm - Reply

  Katowice Miasto Czegośtam – inwencja w wymyślaniu coraz to głupszych dookreśleń jednak mocno zobowiązuje.

 2. Rt 26 czerwca, 2022 at 7:27 pm - Reply

  Miasto syfu zobowiązuje dziękować Krupie za ten stan rzeczy !!!! Jego interes w tym mieście to zadowolony deweloper a nie mieszkaniec!!! Dla tego miasto betonu upada i szybko się wyludnia!!!! Jeszcze 10 lat i będzie około 250 tyś mieszkańców!!!!

 3. Rafał 26 czerwca, 2022 at 5:31 pm - Reply

  Na poczatku trzeba sprzatac kosze z sklepach,barach itp.
  A jak sie dokarmia golebie to i szczur nie pogardzi

 4. Malgorzata 26 czerwca, 2022 at 2:25 am - Reply

  Bo przeganiaja koty

 5. Bory 26 czerwca, 2022 at 12:26 am - Reply

  Nie dbają o koty zamykają piwnice,wtedy byłoby mniej szczorow

 6. Ola 25 czerwca, 2022 at 5:40 pm - Reply

  To znak że ludzie żyją tak bogato że wyrzucają do śmietnika kupę jedzenia nawet stada dzików już tu przychodzą na śmietników a wyżerkę

 7. Lukasz 25 czerwca, 2022 at 2:06 pm - Reply

  Lo kochane trza dokarmiać to dobre zwierzaki

 8. Hanys 25 czerwca, 2022 at 12:06 pm - Reply

  Najwięcej szczorow jest na wiejskiej Warszawie

 9. An 25 czerwca, 2022 at 11:54 am - Reply

  I co w tym dziwnego, zawsze były zwłaszcza na rynku bo tam przepływa rzeka, a po za tym knajpek więcej czyli żarcie, a gdzie żarcie tam szczury ‍♀️i tyle

 10. Nora 25 czerwca, 2022 at 8:46 am - Reply

  Górny Śląsk należy do hanysow, a gorol jest tu gościem i obcym. To może szanować gospodarzy, którzy gorolom pobudowali tu domy i dali robota i nauczyli korzystać z łazienki żeby nie musieli całe życie s..ć na rzyrtce !

 11. Srata 23 czerwca, 2022 at 6:56 pm - Reply

  Przecież gatunek szczura zwany „HANYS”, jest znany na zarzyganym górnym śląsku od wieków.

  Nic nowego

  • Piotr 24 czerwca, 2022 at 9:33 am Reply

   I tu się mylisz, ponieważ gatunek „GOROLUS POSPOLITUS” jest o wiele bardziej niebezpieczny a na dodatek bardziej leniwy… 😉

Dodaj komentarz

*
*