Reklama

Przy dworcu PKP od dawna zalegała sterta śmieci. W końcu została usunięta

G. Ż.
Na ul. Kordeckiego, tuż przy dworcu PKP, od wielu miesięcy zalegała sterta śmieci. Mieszkańcy wielokrotnie prosili miasto o posprzątanie dzikiego wysypiska. Sprawa była jednak skomplikowana, bo wygląda na to, że to ziemia niczyja.

Tuż przy murze oporowym 4. peronu dworca PKP, na południowym krańcu pl. Oddziałów Młodzieży Powstańczej i przy początku ul. Kordeckiego, co najmniej od kilku miesięcy rosła góra śmieci. Mieszkańcy zgłaszali ten problem na platformę NaprawmyTo.pl. Urząd miasta zwrócił się o posprzątanie terenu do PKP. Według katastru urzędowego, to właśnie państwowa spółka kolejowa jest właścicielem terenu. Problem w tym, że PKP w swojej ewidencji akurat tej działki nie miały. Praktycznie teren był więc niczyj. Okazuje się jednak, że w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim toczy się  postępowania komunalizacyjne. Oznacza to, że jeśli nie wystąpią nieprzewidziane okoliczności, działka formalnie stanie się miejska. Chodzi o część pasa drogi publicznej przy ul. Kordeckiego.

Nie czekając na formalne rozstrzygnięcie spraw własnościowych, we wtorek dzikie wysypisko interwencyjnie uprzątnęło Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.


Tagi:

Komentarze

  1. luk 16 grudnia, 2020 at 9:21 am - Reply

    Taki jest prawdziwy obraz katowic niestety syf i syf Krupie widocznie pasuje taki syf !!!

  2. AA 15 grudnia, 2020 at 9:14 pm - Reply

    Proszę zwrócić uwagę na przedostanie zdjęcie
    Leży sterta śmieci – zamiast ją wywieźć to została obudowana tymczasowym płotem.
    Może całe Katowice tak otoczymy „tymczasowym płotem” i nie trzeba będzie sprzątać czy wywozić śmieci 😉

Dodaj komentarz

*
*