Reklama

System Informacji Miejskiej z poślizgiem. Nadal brakuje bardzo wielu tabliczek

Ł. K.
Trwa pierwszy etap wymiany tabliczek na ulicach Katowic. Coraz więcej pojawia się tych na budynkach. Jednak już teraz wiadomo, że wykonawcy nie uda się zakończyć tej części zamówienia na czas.

Wymiana Systemu Informacji Miejskiej rozpoczęła się w październiku 2021 roku. Teraz na ulicach widać już bardzo dużo żółto-czarnych oznaczeń na słupach. W ostatnim tygodniu zaczęły się też pojawiać pierwsze tabliczki adresowe na budynkach. Właściciele i zarządcy nieruchomości mieli sami zgłaszać się do miasta po to, aby otrzymać nieodpłatnie tabliczkę w nowej wersji graficznej. – W ramach wprowadzania nowego systemu informacji miejskiej zaprojektowane są 2482 tablice. Obecnie w realizacji jest 1130 tablic, w tym 77 na prywatne wnioski zarządców nieruchomościami – informuje Dawid Zapała z Katowickiej Agencji Wydawniczej, który odpowiada za kontakt z mediami w MZUiM.

Na razie zgłoszeń jest niewiele. Zwłaszcza, że obecnie realizowany pierwszy etap zamówienia obejmuje nie tylko Śródmieście, ale również częściowo dzielnice Koszutka, Bogucice, Dąb oraz Nikiszowiec. Najwięcej nowych oznaczeń można zobaczyć na budynkach należących do KZGM. Już wiadomo, że przedłużą się prace nad pierwszym etapem. Wykonawca, firma Utal, powiadomiła miasto o przerwach w dostawach materiałów spowodowanych obecną sytuacją gospodarczą. – W związku z tym nastąpi wydłużenie terminu oddania prac w obszarze wdrożeniowym nr 1 – wyjaśnia Zapała. Odbiory w wyżej wymienionych dzielnicach miały rozpocząć się z końcem marca. Prace przedłużą się o około miesiąc.

PRZECZYTAJ TEŻ: Ta tabliczka nie zostanie zmieniona. Miasto nadal nie chce placu Marii i Lecha Kaczyńskich

Koszt montażu tabliczek i numeratorów to około 11,5 mln zł. Na realizację poznańska firma ma jeszcze ponad rok, bo wiosną 2023 upłynie termin określony w umowie. Miasto zachęca właścicieli i zarządców, których budynki położone są w obszarze wdrożeniowym nr 1 (Śródmieście oraz części dzielnic Koszutka, Bogucice, Dąb oraz Janów-Nikiszowiec) do zapoznania się z projektem oznakowania nieruchomości. Lista ulic objętych aktualnym etapem wdrażania SIM i wniosek o nieodpłatne wykonanie i montaż tablic adresowych są dostępne TUTAJ. Wnioski wraz z oświadczeniem o prawie do władania nieruchomością należy przesyłać na adres: [email protected]


Tagi:

Komentarze

 1. Jerzy 24 marca, 2022 at 8:16 am - Reply

  Mam pytanie czy jakaś instytucja państwowa kontroluje w Katowicach w jaki sposób są „wydawane” bardzo duże (dziesiątki milionów zlotych) pieniądze podatników na tworzenie nikomu nie potrzebnych spółek prywatno-miejskch w miejsce wydziałów urzędowych ? Ci sami ludzie, te same obowiązki, fikcyjne drogie w utrzymaniu stanowiska, nowe siedziby, tylko inna nazwa i bardzo wysokie koszty utrzymania z pieniędzy podatników, które można by przeznaczyć na zupełnie inne potrzeby.

 2. Ilona 23 marca, 2022 at 3:29 pm - Reply

  Dzięki bogu że ludzie z katowickiego ASP trochę podziałali w tym temacie!
  Obrzydliwa pierwsza wersja śniła mi się po nocach ;D

 3. Grucha 23 marca, 2022 at 2:27 pm - Reply

  Trzeba jakiś aneks podpisać na 2 bańki przynajmniej, to skończą

Dodaj komentarz

*
*