Reklama

Rozpoczęła się budowa trzeciego basenu w Katowicach. Będą gabinety rehabilitacyjne i basen zewnętrzny z plażą

Ł. K.
W Parku Zadole rozpoczęła się budowa trzeciego basenu miejskiego. Na jej rozpoczęcie trzeba było czekać nieco dłużej, bo był problem z zamknięciem przetargu. Basen w Ligocie będzie się różnił od pozostałych. Powstanie basen zewnętrzny ze strefą plażową i gabinety rehabilitacyjne.

Jeszcze niedawno nie było wiadomo kiedy rozpocznie się budowa basenu miejskiego w Parku Zadole. Przetarg na wykonawcę przedłużał się. Wynik został zaskarżony do Krajowej Izby Odwoławczej przez jedną z firm, które brały w nim udział. Z tego powodu ostatni basen zostanie zrealizowany nieco później niż pozostałe. – Przy tej jednej z lokalizacji jesteśmy trochę w plecy. Natomiast myślę, że firmy, które wygrały, mówiąc kolokwialnie, staną na rzęsach, żeby zrealizować te inwestycje w przeciągu 22 miesięcy – mówił podczas uroczystości wbicia pierwszej łopaty pod basen przy ul. Konnej w Szopienicach-Burowcu prezydent Katowic Marcin Krupa. Teraz trwają już prace we wszystkich trzech lokalizacjach.

Przeczytaj też: Rozpoczęła się budowa dwóch basenów miejskich. Na trzeci trzeba będzie poczekać dłużej

Basen w Ligocie-Zadolu wybuduje firma Erbud Sp. z o.o. z Rybnika. Podobnie jak baseny w Brynowie i Burowcu, będzie miał wymiary 25 na 16 metrów i 6 torów pływackich. Poza tym znajdzie się w nim basen rekreacyjno-pływacki do nauki pływania z wydzielonym miejscem na rekreację (masaż karku, masaż ścienny, masaż wodno-powietrzny, gejzer powietrzny, grzybek wodny, ławeczki powietrzne, jacuzzi, brodzik dla najmłodszych, wanna hamowną dla zjeżdżalni). Przy basenie będą trybuny na 115 miejsc, wieża umożliwiająca wejście na wysokość ponad 8 m., zjeżdżalnia o długości 80 m, przebiegającą częściowo na zewnątrz i częściowo wewnątrz obiektu. W części basenowej znajdzie się też zespół saunarium (sauna turecka, dwie sauny fińskie, wypoczywalnia, beczka schładzająca). Zagospodarowana zostanie też najbliższa okolica. Powstaną nowe drogi, parkingi i infrastruktura podziemna. W Zadolu parking ma pomieścić 94 samochody. Mimo podobieństw, obiekt ma się różnić nieco od pozostałych. Będzie bardziej nastawiony na seniorów. Zamiast sali fitness i siłowni powstaną gabinety rehabilitacyjne. Przy ul. Wczasowej znajdzie się też wyjście na zewnątrz z hali basenu na teren rekreacyjno-plażowy.

Przeczytaj też: Tak będą wyglądać miejskie baseny [WIZUALIZACJE]

Baseny miejskie mają być gotowe mniej więcej na wiosnę 2019 roku. Koszt inwestycji w Ligocie to około 26 mln zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*