Reklama

Rower miejski w Katowicach coraz bardziej popularny. Sezon zakończony rekordem

Łukasz Kądziołka
Rower miejski w Katowicach coraz bardziej popularny. Tak przynajmniej wskazują statystyki po kolejnym sezonie. W przyszłym roku stacji będzie jeszcze więcej.

Prawie dwa razy więcej wypożyczeń i nowych użytkowników. To wyniki po zakończeniu tegorocznego sezonu rowerowego w Katowicach. Tym razem rowery można było wypożyczać dłużej niż zwykle. W związku ze szczytem klimatycznym system działał do połowy grudnia. Widać, że z roku na rok zainteresowanie rowerem miejskim jest coraz większe. W 2018 roku przybyło ponad 21,5 tysiąca nowych użytkowników (łącznie jest ich już ponad 41 tysięcy), a rowery były wypożyczane 209 tys.

W tym roku całkowity koszt projektu zawierający dzierżawę urządzeń, rowerów oraz serwis wyniósł 1,2 mln zł. Najczęściej rowery były wypożyczane w sierpniu (35,5 tys. wypożyczeń). Najpopularniejsze stacje to: Katowice Rynek (31,1 tys.), Silesia City Center (9,6 tys.) oraz KTBS – Krasińskiego 14 (9,2 tys.).

Jest szansa, że w przyszłym roku statystyki znowu będą wyższe. W Katowicach zostanie uruchomionych 12 nowych stacji. Powstaną w kilku dzielnicach dzięki Budżetowi Obywatelskiemu. Nowe stacje staną w Załęskiej Hałdzie (3 stacje), Os. Paderewskiego (3), Dębie (2), Wełnowcu (2), Burowcu (1) oraz Zarzeczu (1).


Tagi:

Komentarze

  1. P Śl 29 grudnia, 2018 at 8:39 pm - Reply

    Wszystko pięknie tylko szkoda, że w zimie tego roweru nie można użyć jako uzupełnienia komunikacji miejskiej, na ominięcie korków itp.

Dodaj komentarz

*
*