Reklama

Przy Sokolskiej powstaną dwie wieże. Będą mieszkania za ponad milion

Grzegorz Żądło
Potwierdziły się wszystkie nasze informacje. 8 listopada jako pierwsi napisaliśmy, że Atal zbuduje przy ul. Sokolskiej budynek mieszkalny. Dziś deweloper potwierdził nasze ustalenia. Przy ING Banku Śląskim powstaną dwa wieżowce na wspólnej podstawie. Łącznie znajdzie się w nich 280 mieszkań oraz biura i lokale usługowe. Inwestycja będzie się nazywać Sokolska 30 Towers. Ceny zaczynają się od 6,2 tys. zł brutto.

Kompleks mieszkalno-biurowo-usługowy powstanie pomiędzy Śląskimi Technicznymi Zakladami Naukowymi, a ING Bankiem Śląskim. Jego budowa będzie możliwa, mimo że w projekcie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla centrum Katowic w tym miejcu mogły być lokalizowane tylko usługi. Było to zgodne ze studium kierunków i uwarunkowań zagospodarowania przestrzennego miasta. Kiedy jednak Atal kupił działkę, przekonał władze Katowic, że mieszkaniówka będzie lepszym rozwiązaniem. Dlatego teren nowej inwestycji został wyłączony z projektu miejscowego planu zagospodarowania.

Kompleks stworzą dwie siedemnastopiętrowe wieże, połączone ze sobą trzema dolnymi kondygnacjami. Oprócz 280 mieszkań, znajdą się w nim 2 powierzchnie biurowe i 2 lokale usługowe. Jak informuje inwestor, już 60 lokali zostało zarezerwowanych. Ceny za mkw. zaczynają się od 6 200 złotych brutto. Im wyżej, tym ceny sa wyższe. Na najwyższych kondygnacjach trzeba będzie zapłacić około 8000 za mkw.

Powierzchnia mieszkań wynosi od 27,98 do 137,81 mkw.  Będą to lokale od jedno do czteropokojowych. Na parterze powstanie lobby, w którym znajdzie się recepcja i dwa lokale usługowe o metrażu 92,65 i 107,10 mkw., a także wspólna przestrzeń rekreacyjna z klubem malucha oraz siłownią i sauną dostępną dla mieszkańców. Natomiast dwa pierwsze piętra zostaną przeznaczone na powierzchnie biurowe – 2 362 mkw na pierwszym piętrze oraz 1 654 mkw. na drugim piętrze. W inwestycji zaprojektowano garaż podziemny z 257 miejscami postojowymi dla samochodów (w tym 48 stanowisk rodzinnych) i 3 dla motocykli. Przed budynkiem znajdzie się parking z 27 miejscami postojowymi dla samochodów. Mieszkańcy będą też mieli do dyspozycji 159 komórek lokatorskich.

Za projekt odpowiada Wojciech Wojciechowski. Zaproponował elewację w beżach i duże przeszklenia. Balustrady loggi będą miały ażurowe elementy. Kompleks zostanie wyposażony we własną infrastrukturę biurową i usługową, a na dachu drugiego piętra powstanie zielone atrium.

Planowany termin oddania inwestycji Sokolska 30 Towers do użytkowania to III kwartał 2021 r.


Tagi:

Komentarze

  1. Leonardo Di Caprio 28 listopada, 2018 at 8:13 am - Reply

    Gregir, w Koziej Dupie wybudujesz czy w Bytomiu?

  2. Gregir 27 listopada, 2018 at 8:24 pm - Reply

    Mieszkanie za ponad milion? Dziękuje, idę z tymi pieniędzmi budować swoj dom.

Dodaj komentarz

*
*