Reklama

W ścisłym centrum Katowic powstanie prawie 300 mieszkań

Ł. K.
Szykuje się duża inwestycja mieszkaniowa przy ul. Sokolskiej. Inwestor ma już pozwolenie na budowę 60-metrowego budynku. Znajdzie się w nim prawie 300 mieszkań.

Działka przy ul. Sokolskiej została sprzedana prawie rok temu. Atal S. A., spółka obecna już na katowickim rynku nieruchomości, kupiła go od brytyjskiego dewelopera. Już wtedy pisaliśmy, że na przestrzeni pomiędzy bankiem ING i Śląskimi Technicznymi Zakładami Naukowymi powstaną mieszkania. Teraz sprawa jest już przesądzona, bo Atal dostał pozwolenie na budowę. Wiadomo też nieco więcej o samej inwestycji.

Powstanie tu 18-kondygnacyjny budynek mieszkalny. Z trzypiętrowego postumentu, wyrosną dwie wysokie na 63 metry wieże. Z daleka mają wyglądać jak dwa osobne budynki. Wewnątrz znajdzie się 280 mieszkań. Z kolei na parterze i podziemnej kondygnacji będzie parking na 290 pojazdów. Dojazd do nowego budynku ma być możliwy od ul. Sokolskiej. Wcześniej na działce kupionej przez Atal działał parking. Teraz pojawiła się informacja, że zostanie on zlikwidowany. Na miejscu trwają pierwsze prace ziemne i można przypuszczać, że to przygotowanie do rozpoczęcia budowy. Jednak deweloper nadal nie zdradza szczegółów. – Zgodnie z polityką spółki szczegółowe informacje o projekcie przekazujemy dopiero w momencie startu sprzedaży lokali w inwestycji – informuje Agnieszka Fabich, młodszy specjalista ds. PR w Atal S.A. Miasto pracuje aktualnie nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, który zawiera tę działkę. Mimo to spółka otrzymała decyzję o warunkach zabudowy. Oznacza to, że teren inwestycji zostanie wyłączony z planu zagospodarowania.

 


Tagi:

Komentarze

 1. mariusz 14 listopada, 2018 at 4:15 pm - Reply

  Problem jest z tym ,że pracownicy biurowców wolą parkować gdzie popadnie a nie płacic za parking w biurowcu a z drugiej strony te parkingi sa po prostu za drogie

  • Bankier 20 listopada, 2018 at 12:56 pm Reply

   Problem taki, że do parkingu w wieżowcu na sokolskiej/chorzowskiej jest 200 osobowa lista oczekujących a alternatywy brak.

 2. 12 13 listopada, 2018 at 6:40 pm - Reply

  Czyli kolejny raz inwestor dostał pozwolenie na samowolę poprzez WuZetkę (warunki zabudowy) – mogąc wybudować dowolne cuś (chlewnia, spalarnia odpadów, hotel , czy nawet huta mogła by tu powstać) omijając MPzP (miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego). Łatwiej wtedy przepchnąć budowę korzystną dla inwestora niż dla mieszkańców.

  Panie Krupa – kiedy RM oraz Pan zajmiecie się ustaleniem MPZP dla pozostałej części miasta (łącznie ze śródmieściem)?
  To wstyd by dla połowy miasta nie było MPZP

 3. Sebastian 8 listopada, 2018 at 11:06 pm - Reply

  I kolejny parking w Katowicach zniknie. Dlaczego nie zbudują tam parkingu wielopoziomowego?!

  • addasdas 12 listopada, 2018 at 7:59 pm Reply

   Problemem Katowic jest za dużo samochodów, a nie za mało parkingów.
   oko.press/w-zielonej-gorze-dwa-razy-wiecej-aut-na-1000-mieszkancow-niz-w-nowym-jorku-auta-pozeraja-polskie-miasta/ – polecam się zapoznać i przemyśleć

  • a 9 listopada, 2018 at 4:22 pm Reply

   A płaciłby Pan za niego? Czy miałby być za darmo, tzn. z mojej kasy?

Dodaj komentarz

*
*