Reklama

Prezydent Katowic ma koronawirusa. Marcin Krupa zabrał głos w sprawie szczepień

Ł. K.
Prezydent Katowic poinformował dzisiaj, że przebywa na izolacji. Wynik testu na koronawirusa okazał się u niego pozytywny. Marcin Krupa odniósł się też do słów jednego z radnych należących do Forum Samorządowego.

Jeden z radnych Forum Samorządowego i Marcin Krupa poparł działania prezydenta Siemianowic Śląskich, a drugi skrytykował kolegę i sprzeciwił się promowaniu takich „foliarskich” poglądów. Po wczorajszej wymianie opinii pomiędzy radnymi, teraz głos w sprawie szczepień przeciwko Covid-19 zabrał Marcin Krupa. Prezydent odniósł się do tego co pisali radni z jego ugrupowania. Przy okazji przekazał informację o tym, że ma pozytywny wynik testu na koronawirusa. „Wiem, że dzięki szczepieniom mam o wiele większą szansę bezpiecznie przejść tę chorobę – trzymajcie za mnie kciuki!” – napisał na swoim profilu Facebook.

Prezydent Katowic zauważa, że wśród osób hospitalizowanych i tych, które zmarły na Covid-19, większość to osoby niezaszczepione. „Szczepienie się jest wyrazem osobistej odpowiedzialności – bo szczepionki chronią nas, naszych bliskich, znajomych i współpracowników. Dlatego z wielkim smutkiem, a jednocześnie przerażeniem obserwuję w debacie publicznej wypowiedzi nawołujące do sprzeciwu wobec szczepień, sprzeciwu wobec noszenia maseczek czy też przestrzegania podstawowych obostrzeń sanitarnych” – pisze Marcin Krupa.

Tagi:

Dodaj komentarz

*
*