Reklama

Prawie dwadzieścia nowych stojaków na rowery w centrum Katowic

Redakcja
MZUiM zamontował prawie dwadzieścia stojaków na rowery w centrum Katowic. Stanęły na ulicach Kościuszki i Plebiscytowej. To efekt głosowania mieszkańców w ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego.

Montaż stojaków na rowery to realizacja projektu „Chodniki bez samochodów”, który do BO zgłosił Grzegorz Żądło, redaktor naczelny portalu Katowice24.info. W głosowaniu mieszkańców wniosek zdobył 426 głosów.

Miejsca montażu stojaków zostały wybrane nieprzypadkowo. Z jednej strony to lokalizacje, w których brakowało jakiejkolwiek infrastruktury do przypięcia roweru. Z drugiej, chodziło o stworzenie bariery kierowcom, którzy nielegalnie parkowali swoje samochody na chodnikach.

Kilka dni temu MZUiM zamontował stojaki i już widać, że spełniają swoją podwójną rolę. W zdecydowanej większości przypadków skutecznie zablokowały możliwość wjazdu samochodów na chodnik. Są już też wykorzystywane przez rowerzystów.

Stojaki zostały zamontowane na ul. Plebiscytowej  na odcinku od ul. Wojewódzkiej do ul. Jagiellońskiej oraz na ul. Kościuszki na odcinku od ul. Konopnickiej do pl. Miarki.


Tagi:

Komentarze

 1. Maz 25 kwietnia, 2021 at 11:31 am - Reply

  Pozbyc sie tych okropnych barierek i stawiac takie stojaki na rowery…
  20 sztuk to za malo!

 2. Michal 25 kwietnia, 2021 at 1:36 am - Reply

  No i takie barierki, podobne do tych stojaków powinny tam być, a nie takie jak są teraz, ktore do niczego nie pasują i się je wszędzie na siłę montuje

 3. koala 24 kwietnia, 2021 at 2:23 pm - Reply

  no i bardzo fajnie

 4. AA 23 kwietnia, 2021 at 7:31 pm - Reply

  Brawo

Dodaj komentarz

*
*