Reklama

Ponad 800 mandatów na ponad 80 tys. złotych. Miasto walczy z nielegalnie parkującymi

Redakcja
Ponad 800 mandatów za nieprawidłowe parkowanie w Katowicach. Miasto podsumowało dzisiaj pierwszy miesiąc akcji „Wyzwanie parkowanie”.

10 maja rozpoczął się zapowiadany przez prezydenta Marcina Krupę etap „karania opornych”. Oporni to kierowcy, którzy parkują niezgodnie z prawem, a kary miała wyręczać przede wszystkim straż miejska przy współpracy z policją. Jednak od początku było wiadomo, że to miejscy funkcjonariusze dostaną polecenie walki z „mistrzami parkowania”. Mieszkańcy dostali z kolei platformę do oznaczania na mapie miejsc, gdzie dochodzi do nielegalnego parkowania. Akcja rozpoczęła się niemrawo, o czym pisaliśmy TUTAJ. Po kilku dniach jej trwania zwracaliśmy uwagę na to, że strażnicy nadal często upominali zamiast wystawiać kierowcom mandaty. Później zwróciliśmy również uwagę na problem z dostępnością blokad na koła.

Dzisiaj miasto pochwaliło się wynikami akcji po miesiącu jej trwania. Strażnicy interweniowali w tym czasie prawie 2,9 tys. razy. 335 interwencji dotyczyło rozjeżdżania zieleńców. Łącznie wystawiono 813 mandatów, a w 533 przypadkach pouczono kierowców. Ponad 1200 spraw jest w toku. To przede wszystkim wezwania do złożenia wyjaśnień w siedzibie straży miejskiej. Wystawiono też 8 wniosków o ukaranie do sądu, założono 233 blokady, a jeden samochód został odholowany. Ukarani kierowcy opłacili mandaty na łączną kwotę 83,5 tys. złotych, w tym 9,5 tys. zł za rozjeżdżone zieleńce. Najczęściej interweniujące patrole można było spotkać w Śródmieściu i Koszutce.

Jak zapowiadają władze miasta akcja będzie prowadzona w dalszym ciągu.


Tagi:

Komentarze

  1. Szymon 12 czerwca, 2021 at 9:35 am - Reply

    też mnie trochę śmieszą te wyniki.. taką normę to można wyrobić w ciągu dnia na jednej, dwóch ulicach.
    Nadal się bardziej opłaca zapłacić potencjalny mandat (niskie prawdopodobieństwo) niż szukać legalnego, płatnego miejsca. Widok odholowywanych aut, lub z blokadami na kołach mógłby coś zmienić (i niech czekają na przyjazd SM w celu ściągnięcia blokady). Tylko jak tu rozdysponować te 13 blokad?

  2. klm 11 czerwca, 2021 at 7:23 pm - Reply

    40 mandatów na dzień roboczy? SM pracuje od 8 do 9? 😉

Dodaj komentarz

*
*