Reklama

Pierwszy dzień walki z „mistrzami parkowania” w Katowicach zakończył się 5 mandatami

Ł. K.
Straż miejska w Katowicach rozpoczęła walkę z nielegalnie parkującymi kierowcami. Pierwszy dzień zintensyfikowanych działań nie zakończył się dużą liczbą mandatów, ale strażnicy byli bardziej widoczni niż zwykle.

Miasto wypowiedziało wojnę nielegalnie parkującym kierowcom. Najpierw bronią były ulotki przypominające mandaty, rozdawane na terenie Koszutki i Śródmieścia. „Taryfa ulgowa” skończyła się wczoraj. Jak zapowiedział prezydent Marcin Krupa w komunikacie opublikowanym w poniedziałek na stronie urzędu: „Od dziś kończymy z przymykaniem oka i rozpoczynamy dyscyplinowanie kierowców poprzez prawdziwe mandaty, blokady na koła, a w skrajnych przypadkach nawet odholowanie samochodu”.

Wczoraj strażnicy przy wsparciu policji mieli zmierzyć się z problemem nielegalnego parkowania. Działaniami został już objęty teren całego miasta. Pierwszy dzień karania „mistrzów parkowania” w liczbach przedstawia się tak:
83 interwencje,
13 wezwań,
5 mandatów,
5 pouczeń,
1 blokada,
1 wniosek o ukaranie do sądu.

Najwięcej interwencji było w ścisłym centrum miasta. Na przykład na ul. Barbary kierowca zastawił drogę rowerową, a na ul. Bankowej cały chodnik. Sporo z namierzonych nieprawidłowo zaparkowanych samochodów było na os. Tysiąclecia. Padł też rekord. Na ul. Braci Stawowych w Zawodziu było 15 interwencji dotyczących pojazdów stojących na chodniku.

Jednak ponad połowa wszystkich wczorajszych interwencji, bo aż 54, była prowadzona po zgłoszeniach mieszkańców. To oraz szybko zapełniająca się mapa pod adresem wyzwanieparkowanie.katowice.eu pokazuje, że wiele osób zwraca uwagę na problem rozjeżdżania trawników, zastawiania chodników i dróg rowerowych. Pierwszego dnia akcji karania kierowców strażników można było spotkać częściej, ale na ulicach Mariackiej, Mielęckiego czy Dyrekcyjnej nie było widać większej różnicy niż przed jej startem. Nadal stało tam bardzo dużo pojazdów, a większość z nich parkuje na tych ulicach regularnie.


Tagi:

Komentarze

  1. mieszkaniec 12 maja, 2021 at 11:48 am - Reply

    5 mandatów ? serio ? ktoś sobie z mieszkańców stroi żarty ! w ciągu kilku minut spaceru po centrum każdy jest w stanie znaleźć przynajmniej kilkanaście źle zaparkowanych aut, a tu 5 w ciągu całego dnia … ? szkoda słów

  2. Kuzyn 11 maja, 2021 at 11:35 pm - Reply

    Panie Krupa, więcej osiedli w centrum i okolicy oraz biurowców i zysk z takich akcji znacząco zasili budżet miasta. Pieniadze nie śmierdzą, czas zdjąć maskę.

  3. Szymon 11 maja, 2021 at 2:54 pm - Reply

    akcja widmo 🙂 czy to nie było do przewidzenia?;)

Dodaj komentarz

*
*