Reklama

Polsko-ukraińska integracja. W Katowicach odbędzie się piknik rodzinny

Zdjęcie archiwalne.

Redakcja
W sobotę w Katowicach odbędzie się polsko-ukraiński piknik. Impreza ma na celu nie tylko integrację, ale również dobrą zabawę dla obywateli Ukrainy, którzy stali się nowymi mieszkańcami Katowic.

Trzy lokalizacje i cztery różne strefy atrakcji podczas polsko-ukraińskiego pikniku rodzinnego w Katowicach. W sobotę, 30 lipca, w trzech lokalizacjach – na placu Sławika i Antalla (plac przed Spodkiem), w Parku Powstańców Śląskich i na terenie Żłobka Miejskiego przy ul. Uniwersyteckiej – przygotowano szereg atrakcji. Powstaną cztery strefy tematyczne: zabaw, gastronomiczna, kultury i zdrowia.

W strefie gastronomicznej w Parku Powstańców Śląskich oraz na terenie Żłobka Miejskiego przy ul. Uniwersyteckiej będzie można wypić kawę, zjeść coś słodkiego i spróbować potraw polskich i ukraińskich.

W strefie kultury, na scenie zlokalizowanej na Placu Sławika i Antalla wystąpią: Zespół Czarnobrywci, Grupa 51, Zespół Troye Zillia oraz Zespół Gar4lca. W tej samej strefie, ale w Parku Powstańców Śląskich, odbędą się m.in. międzypokoleniowe pokazy artystyczne, konkurs gwary śląskiej, pokaz gry na bębnach afrykańskich oraz wystawa prac ukraińskiej malarki.

W parku zlokalizowana będzie również strefa zdrowia, gdzie możliwe będzie bezpłatne wykonanie podstawowych badań (glukozy, cholesterolu, saturacji oraz ciśnienia tętniczego), skorzystanie z porad lekarzy oraz odwiedzenie stoiska NFZ, na którym chętni wyrobią Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Strefa zabawy będzie we wszystkich trzech lokalizacjach. To propozycja dla najmłodszych uczestników. Odbędą się pokazy baniek mydlanych, ustawione zostaną dmuchańce i fotobudka. Poprowadzone zostaną zabawy z chustą Klanzy, gry i zabawy ruchowe dla rodzin. Możliwe będzie samodzielne wykonanie ekologicznych instrumentów muzycznych, pojawi się koło fortuny z nagrodami oraz przeprowadzone zostaną warsztaty bębniarskie. A do tego tatuaże z henny, kolorowe warkoczyki i wiele innych. Dodatkową atrakcją dla dzieci będą stoiska, pokazy i pojazdy Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej,  WOPR i MPGK.

Większość atrakcji podczas pikniku będzie bezpłatna. Impreza potrwa od 12.00 do 17.00. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*