Reklama

Od poniedziałku 10 nowych stacji wypożyczania rowerów

Redakcja
W poniedziałek zacznie działać kolejnych dziesięć stacji wypożyczania roweru miejskiego. Tym samym, sieć będzie liczyć 76 stacji.

Kilka tygodni temu uruchomionych zostało 12 stacji, na które mieszkańcy oddali głosy w budżecie obywatelskim. Tym razem nowe stacje to efekt decyzji władz miasta. – Powstały one w miejscach, które często wskazywali mieszkańcy – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Wśród nowych lokalizacji są m.in. pl. Miarki, pl. Grunwaldzki, pl. Hlonda czy ul. Bracka. Docelowo, do końca rozpoczętej w 2018 kadencji, w Katowicach ma działać 150 stacji. W 2018 roku w systemie wypożyczalni rowerów było zarejestrowanych 40 tysięcy osób, które wypożyczyły rower łącznie ponad 200 tysięcy razy. W tym roku zarejestrowało się już ponad 11,5 tysięcy osób, a rowery wypożyczono już prawie 103 tysięcy razy (stan na 26 czerwca).

Żeby skorzystać z rowerów miejskich trzeba zarejestrować się w systemie na stronie citybike.pl i wpłacić 10 zł na swoje konto. Kwota ta w całości jest przeznaczona na wypożyczanie rowerów. Aby wypiąć rower najlepiej skorzystać z darmowej aplikacji „nextbike”. Pierwsze 15 minut wypożyczenia roweru jest darmowe, a pierwsza godzina kosztuje złotówkę.

Od tego roku istnieje możliwość podróżowania pomiędzy miastami, które mają system Nextbike. Wypożyczając rower w Katowicach można go oddać w Tychach, Sosnowcu, Chorzowie czy Gliwicach. Koszty relokacji rowerów pokrywa Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

Poniżej lista nowych stacji wypożyczania rowerów:

1. Urząd Miasta Francuska 70, Osiedle Paderewskiego

2. ul. Bracka – Gliwicka, Załęże

3. ul. Bukszpanowa – Tunelowa, Piotrowice

4. ul. Uniczowska PKP, Podlesie

5. Plac Hlonda, Centrum

6. Plac Miarki, Centrum

7. Plac Grunwaldzki, Centrum

8. ul. Panewnicka – Szkoła Podstawowa 9, Panewniki

9. ul. Techników, Dąbrówka Mała

10. ul. Kolista, Giszowiec.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*