Reklama

Nowe mieszkania powstaną w centrum Katowic. Dawno temu była tu miejska rzeźnia

Łukasz Kądziołka
Nowe mieszkania i biura powstaną w centrum Katowic. Budowa Kozielska Park ruszy niebawem, a w przyszłości może odmienić oblicze ulicy, która teraz nie cieszy się dobrą sławą. Inwestor ma plan, jak to zrobić.

Kozielska nie kojarzy się mieszkańcom śródmieścia pozytywnie. Jedna z przecznic ul. Mikołowskiej jest powszechnie uznana za niezbyt bezpieczną. Możliwe, że złą reputację poprawi nowa inwestycja, która ruszy niebawem. Na zapomnianym i zdegradowanym terenie o powierzchni ponad 2 hektarów, pomiędzy ul. Kozielską a torami kolejowymi, ma powstać kompleks złożony z 4 budynków o wysokości od 22 do 28 metrów. Nowoczesne obiekty zostaną wybudowane w miejscu, gdzie na początku ubiegłego wieku wybudowano zespół budynków rzeźni miejskiej. To będzie duża inwestycja podzielona na 4 etapy. Z czego większość zostanie przeznaczona na nowe mieszkania. Całość ma utworzyć kompleks zabudowań, którego sercem będzie zielony dziedziniec zlokalizowany pomiędzy poszczególnymi obiektami. Ta część rekreacyjna dla mieszkańców i użytkowników to jednocześnie dach garażu, ponieważ miejsca postojowe zaplanowano w większości na poziomie parteru każdego budynku. Łącznie parking ma pomieścić ponad 500 pojazdów.

Dwa pierwsze budynki mają stanowić kontynuację linii zabudowy wyznaczonej przez zabudowania ulicy Kozielskiej. 7-kondygnacyjny budynek A będzie najmniejszy w całym kompleksie. Ceglany i minimalistyczny budynek mieszkalny zostanie “doklejony” do kamienicy przy ul. Kozielskiej 9. Znajdzie się w nim łącznie 66 mieszkań o powierzchni od 30 do 60 m kw. Będą też 4 lokale usługowe. Wejście na podwórko budynku będzie możliwe poprzez przewiązkę naprzeciwko ul. Wilimowskiego.
Ten etap to dopiero początek planów dewelopera. Obok ma wyrosnąć obiekt biurowy, ale budynek “B” jest jeszcze w fazie koncepcji. Natomiast dwa kolejne budynki – C i D to również mieszkaniówka. Budynek C będzie złożony z przesuniętych brył, położonych kaskadowo wzdłuż torów. To rozwiązanie ma niwelować hałas pociągów. Natomiast ostatni obiekt zamknie cały kompleks od wschodu i istniejących zabudowań.

Jak informuje deweloper, międzynarodowa firma FedeZu, planuje rozpocząć budowę etapu pierwszego w I kwartale 2021 roku. Natomiast cały kompleks to inwestycja na okres 4-5 lat. Sprzedaż mieszkań w budynku A już się rozpoczęła.


Tagi:

Komentarze

 1. P Śl 6 stycznia, 2022 at 4:04 pm - Reply

  Faktycznie idealna lokalizacja. Pod działką zarówno torowisko do Tychów jak i do Gliwic, więc pociąg co 3 minuty gwarantowany. Z drugiej strony widok na cmentarz. Kolorowe obrazki developera do rzeczywistości też się mają ładnie https://goo.gl/maps/rN2famoxyASBjzMA7

 2. Igor 10 grudnia, 2020 at 9:55 am - Reply

  Dobrze że się zmienia, ale… można lepiej. Mniej budynków, więcej zieleni! Z drzew powinna być zrobiona bariera między budynkami a torami. Ale u nas okna będą na tory, bo liczy się by upchać jak najwięcej na jak najmniejszym terenie. Projektowanie osiedli skończyło się wraz z PRL-em…

 3. Sebastian 9 grudnia, 2020 at 1:10 pm - Reply

  No zobaczymy jak zorientowane będą okna mieszkań bo linia kolejowa może dawać się we znaki.
  Dobrze, że w centrum buduje się lokale mieszkalne. Wyludnianie się centrum miast to zmora większości miast na świecie.

 4. Żyd 9 grudnia, 2020 at 7:48 am - Reply

  Nieudacznicy! Po co piszecie takie bzdury? Bo was nie stać?;)))))

 5. Lk 8 grudnia, 2020 at 8:40 am - Reply

  Kiepska lokalizacja he he i pewnie za 7 tys.za metr powodzenia dla przyszlych najemcow poranna pobudka ciagly szum z dworca !!!

 6. AA 7 grudnia, 2020 at 9:17 pm - Reply

  Fajna okolica 😉
  Z jednej strony najbardziej obciążona ruchem linia kolejowa
  Z drugiej cmentarz, z trzeciej wylęgarnia patusów z lokali socjalnych….
  Jeszcze tylko spalarni śmieci brakuje – choć i o ten aspekt dbają właściciele kopciuchów z sąsiedztwa

  • Piotr 5 stycznia, 2022 at 2:05 pm Reply

   Nowe mieszkanie w centrum to najlepsza inwestycja.

  • Dawid 27 stycznia, 2021 at 2:09 pm Reply

   Akurat cmentarz to najlepsze sąsiedztwo z możliwych – cisza, spokój, zieleń…:)

Dodaj komentarz

*
*