Reklama

Nowe mieszkania komunalne nad Rawą gotowe. Chętnych jest dużo

Ł. K.
Zakończyła się budowa trzech bloków nad Rawą. Powstało 45 mieszkań i 39 miejsc parkingowych. Budynki mają centralne ogrzewanie i ciepłą wodę „z sieci”. W pełni wykończone i częściowo wyposażone mieszkania będą mogli wynająć ci, którzy oczekują na mieszkanie od miasta.

Trzy bloki stanęły nad Rawą. To inwestycja miasta, inwestorem był KZGM. Budowa rozpoczęła się w 2016 roku, a niedawno zakończyły się ostatnie prace przy ul. Obrońców Westerplatte. Łącznie w 4-kondygnacyjnych budynkach znalazło się 45 mieszkań. Na parterze powstały garaże (39 miejsc parkingowych). Każde piętro składa się z pięciu mieszkań. Największe z nich, 3-pokojowe, mają po ok. 60 m kw. Są też 2-pokojowe o powierzchni ok. 48 m kw. oraz kawalerki (niecałe 40 m kw.). Każde mieszkanie ma wyjście na balkon. Łazienki zostały wykończone w całości kafelkami, są wanny, toalety i umywalki. Kafle położono też na podłogach w kuchniach i korytarzach. Kuchnie wyposażone są w zlewy i kuchenki elektryczne. W pokojach są panele, a każdy lokal ma osobną przestrzeń, którą można zagospodarować na pomieszczenie gospodarcze lub garderobę. W jednym z bloków znalazły się 3 mieszkania przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Te, zamiast wanny, mają prysznice. Wjazd na pierwsze piętro zapewnia winda dla wózków inwalidzkich.

Całość przeszła już wszystkie odbiory techniczne i ma pozwolenie na użytkowanie. Wiadomo już, że do nowych budynków będą mogły wprowadzić się osoby, które starają się o wynajęcie od miasta mieszkania na czas nieokreślony. Jednak najprawdopodobniej większość mieszkań trafi do tych, którzy już otrzymali lokal i chcą go zamienić. Już teraz do urzędu i KZGM-u wpływa dużo pytań od takich osób. Na razie nie wiadomo kiedy zamieszkają tu pierwsi lokatorzy ani jak wysoki czynsz będą płacili. Cała inwestycja miała kosztować prawie 13,5 mln zł, ale dokładna kwota jest w trakcie obliczania.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*