Reklama

Nowa Koszutka, czyli nowe mieszkania obok Dębowych Tarasów

Bardzo możliwe, że ostateczny wygląd bdynków będzie się różnił od tego na wizualizacjach.

Ł. K.
Pięć budynków mieszkaniowych powstanie niedaleko centrum Katowic. Nowa inwestycja krakowskiego inwestora jeszcze nie ruszyła, ale już rozpoczęła się sprzedaż mieszkań. Pod niewielkim osiedlem powstaną parkingi. Na razie nie wiadomo jaki będzie ostateczny wygląd i nazwa inwestycji.

Nowa inwestycja mieszkaniowa niedaleko centrum Katowic rozpocznie się jeszcze w tym roku. Łącznie powstanie 211 mieszkań. Krakowska firma, IMS Budownictwo,  kupiła teren w Dębie pod koniec ubiegłego roku. Chodzi o działkę przy skrzyżowaniu ulic Ściegiennego i Słonecznej (po południowej stronie ul. Słonecznej), która sąsiaduje z ogródkami działkowymi. Na ogrodzonym osiedlu stanie 5 budynków – dwa 7-kondygnacyjne (położone bliżej ul. Słonecznej) i trzy 5-kondygnacyjne. W ofercie dewelopera znajdą się kawalerki oraz mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe. Lokale będą miały powierzchnię od 30 m kw. do 80 m kw.Budynki będą miały jedną kondygnację podziemną. Tam powstaną parkingi i komórki lokatorskie. Na każde mieszkanie będzie przypadało jedno miejsce parkingowe (współczynnik 1,25). Mieszkania będą wyposażone w balkony, a lokale na parterze będą miały tarasy oraz ogródki. Całe osiedle ma być monitorowane, a dojazd do niego będzie możliwy od strony ul. Słonecznej. Inwestor zamierza rozpocząć prace w czerwcu, ale sprzedaż mieszkań już ruszyła. Inwestycja nosi nazwę Nowa Koszutka.

Jak poinformowała nas firma IMS Budownictwo, niewykluczone, że zostanie ona zmieniona. Możliwe, że wygląd osiedla nie będzie taki, jak na wizualizacjach. To dlatego, że do wykonania elewacji budynków zostaną użyte inne materiały. Inwestor planuje zakończenie prac budowlanych na koniec 2019 roku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*