Reklama

Duży deweloper chce budować przy ul. Sokolskiej mieszkania

Grzegorz Żądło
Duża transakcja na rynku nieruchomości w Katowicach. Spółka Hollybrook sprzedała dwie działki, przy ul. Sokolskiej i ul. Ściegiennego. Grunty, łącznie z jeszcze jedną działką w Cieszynie, kosztowały około 17 mln zł. Jednym z nabywców jest Atal, który mocno inwestuje w Katowicach. Spółka zbudowała osiedle Francuska Park.

O sprzedaży działek poinformowała firma doradcza JLL, która we współpracy z Leach and Lang zajmowała się poszukiwaniem inwestorów. Hollybrook, mimo zapowiedzi, nie rozpoczął w Katowicach żadnej inwestycji. Teraz jest szansa, że sprzedane przez brytyjskiego dewelopera tereny zostaną zabudowane. Jeden z nich, przy ul. Sokolskiej, kupił Atal. Chodzi o przestrzeń pomiędzy bankiem ING i Śląskimi Technicznymi Zakładami Naukowymi. Spółka nie zdradza na razie co powstanie przy ul. Sokolskiej. –  Potwierdzam, że ta działka należy do naszej firmy. Jednak zgodnie z polityką informacyjną firmy, szczegółowych komentarzy udzielamy wyłącznie na temat tych inwestycji, które są już dostępne w sprzedaży – poinformował nas Łukasz Borkowski, starszy specjalista ds. PR w Atal S.A. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że spółka zamierza wybudować przy ul. Sokolskiej mieszkania. Obecnie trwa procedura tworzenia Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla śródmieścia. Działka przy ul. Sokolskiej też się w nim znajdzie.

Drugi sprzedany przez Hollybrook grunt znajduje się przy ul. Ściegiennego, tuż przed skrzyżowaniem z ul. Słoneczną (po prawej stronie). JLL nie informuje kto został nowym właścicielem (tzw. nabywca poufny). Według informacji JLL, położone w Katowicach i Cieszynie grunty pozwalają na realizację łącznie około 36 000 m kw. powierzchni mieszkaniowo-użytkowej.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*