Reklama

Na otwarcie Galerii Libero przyszły tłumy [ZDJĘCIA]

G. Ż.
Choć teren wokół Galerii Libero przy ul. Kościuszki 223 wyglada jeszcze jak plac budowy, pierwsi klienci robią już w niej zakupy. Kilkanaście minut po godz. 12 zostało otwarte kolejne centrum handlowe w Katowicach. Ma prawie 45 000 m kw. powierzchni i mieści się w nim 150 sklepów i punktów usługowych.

Otwarcie Galerii Libero było kilka razy przekładane. Początkowo centrum miało zostać otwarte wiosną. Kolejna data to 25 października, a następna 8 listopada. Ostatecznie stanęło na 15 listopada, choć jeszcze nie wszystko jest gotowe. – Zainwestowaliśmy w to miejsce 350 mln zł. Prace są na finiszu. Wciąż trwają prace wykończeniowe. Dla nas najważniejsze jest bezpieczeństwo. Nigdy byśmy nie otworzyli obiektu, który nie jest w 100% bezpieczny. W ciagu trzech tygodni będzie można zobaczyć w pełni rozwiniętą przestrzeń wokół budynku – mówi Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment, inwestora Galerii Libero.

Centrum jest już niemal w całości wynajęte. W większości są tu te same sklepy co w innych centrach, choć kilka miejsc wyróżnia Libero. – Mamy flagowy sklep Reserved, w którym będą produkty premium tej marki. Mamy unikatowy koncept eebuwie.pl, który łączy sprzedaż stacjonarną z internetową. Jest najnowocześniejsze kino na Śląsku, czyli Helios i pub sportowy Food&Ball – wylicza  Marcin Materny, członek zarządu Echo Investment odpowiedzialny za inwestycje handlowe. Dodaje, że skład najemców będzie się zmieniał, ale to zweryfikuje rynek. – Średnio umowy z najemcami podpisaliśmy na 8 lat. To jednak nie znaczy, że niedługo po otwarciu nie wprowadzi się nowy sklep, a jakiś obecny dzisiaj się wyprowadzi.

Inwestor Libero liczy, że centrum będzie odwiedzało rocznie 9 mln klientów. Część z nich trzeba zabrać konkurencji. – Oczywiście naszymi bezpośrednimi konkurentami są 3 Stawy i Galeria Katowicka. Na pewno będziemy chcieli przejąć klientów, którzy mają do nas bliżej – mówi Urszula Łatka-Styrkowiec, manager Libero.

Jak wyliczył inwestor, w zasięgu 45 miinut jazdy samochodem od Libero mieszka ponad 800 tys. ludzi.

Dopiero wiosną ma być gotowy tzw. plac miejski przy Libero, na którym mają się odbywać różnego rodzaju imprezy i wydarzenia.

Wprawdzie dzisiaj rozpoczął się weekend otwarcia, ale największe atrakcje centreum przygotowało na przełom listopada i grudnia. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*