Reklama

Koniec złomnicy w centrum Katowic. Zamiast niej będą nowoczesne mieszkania

Łukasz Kądziołka
Inwestycja na zapomnianej i zdegradowanej ulicy w ścisłym centrum miasta. Ulica Kozielska niebawem może przejść dużą metamorfozę. Trwają przygotowania do budowy mieszkań w miejscu starego złomowiska.

Ulica Kozielska leży w ścisłym centrum Katowic. Choć jest to przecznica ulicy Mikołowskiej, to ten kwartał jest od wielu lat zapomniany i zaniedbany. Znajduje się tu zdegradowany zabytkowy cmentarz żydowski. Na początku ubiegłego wieku działała prężnie miejska rzeźnia, a później było między innymi targowisko. Teraz to zniszczone zabudowania i niezagospodarowane działki. W budynkach zlokalizowanych na wysokości zakrętu w kierunku ul. Raciborskiej była m.in. stolarnia i skup złomu. Często na ul. Kozielskiej można było spotkać zbieraczy, którzy przychodzili tu sprzedać złom. Niedawno wszystkie firmy się stąd wyniosły, bo wjechał tu ciężki sprzęt. Po zabudowaniach został już w większości gruz.

PRZECZYTAJ TEŻ: Katowicki architekt zaprojektował nietypową willę w Chorzowie. Właśnie zakończyła się jej budowa

Stare budynki zastąpić ma nowoczesne budownictwo mieszkaniowe. Na działkach zlokalizowanych naprzeciwko Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa mają zostać zbudowane mieszkania według projektu Macieja Franty. – Inwestycja realizowana jest w ścisłym centrum miasta, gdyż uważamy, że dotychczasowa tkanka miejska nie odzwierciedla zapotrzebowania na wysokiej jakości mieszkania. Jednocześnie zauważyliśmy ogromny potencjał w samej lokalizacji poprzez wspaniałe możliwości widokowe, które będą rozpościerały się z górnych kondygnacji planowanej zabudowy – mówi Tomasz Broszkowski, prezes Antrans Invest. To spółka córka firmy transportowej Antrans, która w zeszłym roku uzyskała warunki zabudowy dla terenu rozciągającego się od ul. Kozielskiej do torów kolejwych. Teraz spółka stara się o pozwolenie na budowę.

Mają tu powstać budynki mieszkalne z „atrakcyjnymi konceptami usługowymi”. Na razie jednak inwestor nie zdradza ile będzie mieszkań, jaka będzie powierzchnia zabudowy i wysokość budynków, ani jak będą one wyglądały. „Start realizacji inwestycji oraz sprzedaż lokali planujemy jak tylko dopracujemy kwestie projektowe. Natomiast już na tym etapie otrzymujemy bardzo dużą ilość zapytań od potencjalnych klientów, którzy to w pierwszej kolejności otrzymają informacje o starcie przedsprzedaży” – informuje inwestor.

PRZECZYTAJ TEŻ: Nowe mieszkania powstaną w centrum Katowic. Dawno temu była tu miejska rzeźnia

To już kolejna spółka, która szykuje się do inwestycji na ul. Kozielskiej. Za murem oddzielającym działki mają powstać budynki mieszkaniowe i biurowiec.


Tagi:

Komentarze

  1. Mariusz 14 maja, 2021 at 10:26 am - Reply

    Lubię ten marketingowy bełkot 🙂 Atrakcyjne koncepty usługowe, czyli pewnie Żabka i jakiś fryzjer 😀

  2. sk 13 maja, 2021 at 5:44 pm - Reply

    hehe trzeba byc szalencem zeby tam kupic mieszkanie heeh syf w okolicy straszny bo to centrum a do tego dworzec kolejowy he he podrowienia dla szalencow 🙂

  3. klm 13 maja, 2021 at 2:08 pm - Reply

    Dla miłośników kolei 🙂 Zawsze to lepsze niż Atal, który buduje w strefie czystego powietrza, rzut beretem od autostrady. (Nabywcy mają świadomość ile tam samochodów dziennie przejeżdża?)

Dodaj komentarz

*
*