Reklama

Kolejne mieszkania budują się w Katowicach. Ceny zaczynają się od 6 tys. zł za metr

Ł. K.
Rozpoczyna się budowa nowych mieszkań w Katowicach. To będzie kolejna taka inwestycja w rejonie Dąbrówki Małej i Bogucic. Deweloper podaje ceny i powoli rusza ze sprzedażą lokali.

Rejon na granicy Dąbrówki Małej i Bogucic robi się coraz popularniejszy wśród deweloperów. Kolejna mieszkaniowa inwestycja zaczyna powstawać tuż obok osiedla Norma przy ul. Wiertniczej. Będzie budowana na tyłach magazynu sklepu Agata i w pobliżu zielonego terenu, o którym ostatnio było głośno z powodu zamiany działek pomiędzy miastem i prywatnym inwestorem. Wyrośnie tam 11-piętrowy budynek. Pod nim znajdzie się garaż podziemny, a miejsca parkingowe mają być zlokalizowane również na parterze i na zewnątrz. Krakowski deweloper, firma Tętnowski Development Sp. z o. o., rozpoczęła już prace ziemne. Jednak właściwe roboty budowlane mają ruszyć we wrześniu. Natomiast za około miesiąc ruszy sprzedaż mieszkań, na razie są one rezerwowane przez potencjalnych nabywców.

 

Łącznie w „Słonecznych Apartamentach” będzie 77 lokali o powierzchni od 33 do 96 m kw. Każde mieszkanie będzie miało balkony lub loggie. Największe mieszkania, z tarasami o powierzchni od 21 do 74 m kw., znajdą się na ostatnich piętrach. W budynku zaplanowano też windę, wózkownię i komórki lokatorskie. Ceny za metr kwadratowy wahają się od 6 400 zł do 7 800 zł. Przykładowo za 33-metrową kawalerkę trzeba zapłacić ok. 250 tys. zł, a najdroższe jest 4-pokojowe mieszkanie na dziesiątym piętrze o powierzchni 96 m kw., które kosztuje prawie 700 tys. zł. Inwestycja ma się zakończyć w marcu 2022 roku.


Tagi:

Komentarze

  1. greta 31 lipca, 2020 at 11:04 am - Reply

    I bardzo dobrze że się buduje.Teren od lat leżący odłogiem, dzielnica w której od 40 lat nic się nie zmieniło nareszcie zacznie wyglądać i spełniać swoją rolę na miarę XXw. Tak XXw. a nie XXIw. – bo do tego potrzeba by 3 razy więcej inwestycji zarówno prywatnych jak i miejskich. Świetna lokalizacja – bliskość trasy szybkiego ruchu, dziewicze tereny pozwalające na nowoczesne inwestycje oraz bliskość Centrum miasta – to same atuty. Oby szybciej te dzielnice goniły nowoczesność.

Dodaj komentarz

*
*