Reklama

Kolejna licytacja czynszów w mieszkaniach komunalnych [CENY, LOKALIZACJE]

Grzegorz Żądło
Do końca października można oglądać mieszkania komunalne wystawione na licytację czynszów. Sama licytacja odbędzie się 6 listopada. Do wzięcia są mieszkania o powierzchni powyżej 80 m kw. oraz kilka mniejszych. Zdecydowana większość lokali wymaga remontu, który trzeba przeprowadzić na własny koszt.

Tym razem urząd miasta wystawił do licytacji czynszów 26 mieszkań w śródmieściu, Bogucicach, Szopienicach i w Załężu. Tylko pięć nadaje się do zasiedlenia od razu, bo miasto przeprowadziło w nich kapitalny remont. Cztery z nich mieszczą się w budynku przy ul. 3 Maja 36, a jedno przy Mariackiej 22. W pozostałych lokalach konieczny będzie remont, który zwycięzcy licytacji przeprowadzają na własny koszt. W zamian są zwolnieni z czynszu przez 3 miesiące, a w uzasadnionych wypadkach – przez 6 miesięcy.

Najniższą stawkę wyjściową czynszu (4,27 zł za metr kw. miasto zaproponowało przy ul. Chemicznej 1/29 i ul. PCK 2/11. Na drugim końcu znalazły się wyremontowane mieszkania przy ul. 3 Maja (8,91 zł za m kw.). Pozostałe stawki wyjściowe w zdecydowanej większości nie przekraczają 5 zł. Do tego trzeba doliczyć średnie koszty utrzymania nieruchomości, które wynoszą od 2,09 zł za m kw. (ul. PCK 2/11),  2,58 zł (Plebiscytowa 23/1) i  2,75 zł (Opolska 13/7) do 7,07 (ul. Mariacka 22/1).

Zakres koniecznych do wykonania prac remontowych jest bardzo różny. Najpoważniejsze z nich to montaż ogrzewania elektrycznego lub gazowego, likwidacja pieców kaflowych i wyburzenia ścian.

Mieszkania można oglądać do 30 października. W tym samym dniu mija termin składania niezbędnych dokumentów, na podstawie których urząd miasta dopuszcza oferentów do przetargu.

Warunki licytacji i wykaz lokali można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*