Reklama

Katowicki deweloper kupił kolejny grunt. Tym razem przy szpitalu

Grzegorz Żądło
Spółka Opal Maksimum kontynuuje zakupy nieruchomości. Katowicki deweloper wygrał ostatnio przetarg na kupno prawie hektarowej działki przy szpitalu geriatrycznym w Wełnowcu. Był jedynym oferentem.

Przetarg na sprzedaż działki nr 74/4 przy ul. Alfreda 3a w Katowicach ogłosił marszałek woj. śląskiego. Teren przylega do Katowickiego Centrum Onkologii. Większą część szpitala zajmuje oddział geriatryczny. Na wystawionej na przetarg działce stoi budynek gospodarczy o powierzchni 101,90. Jest on w złym stanie technicznym i przeznaczony jest do wyburzenia. Na pozostałej części działki znajduje się asfaltowy parking. Rośnie też na niej dużo drzew.

Obowiązujący dla tego terenu miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, uchwalony w 2007 roku, przewiduje na działce 74/4 zabudowę usługową ochrony zdrowia oraz sportu, handlu i gastronomii. W marcu 2015 rada miasta przyjęła uchwałę o przystąpieniu do zmiany planu.

Obok znajduje się stadion Kolejarza 24 Katowice.

Przetarg odbył się 25 stycznia 2022 roku. Był tylko jeden oferent – Maksimum Sp. z o.o. Holding S.K.A. To katowicka spółka, która zajmuje się m.in. handlem nieruchomościami, modernizacją już istniejących obiektów oraz budową mieszkań i biurowców. Niedawno informowaliśmy, że Maksimum wygrał przetarg na sprzedaż ponad 22 hektarów po kopalni Kleofas.

Katowicki deweloper kupuje wielki teren po kopalni

Spółka kupiła grunt w Wełnowcu za cenę wywoławczą + jedno postąpienie. Mamsimum zapłaci więc 5 050 000 zł.


Tagi:

Komentarze

  1. Olga 21 lutego, 2022 at 8:28 am - Reply

    Chciałam zwrócić uwagę, że Opal parę lat temu zakupił działkę na Zawodziu przy Bagiennej. Postawili szkielet budynku i od 2020 roku budowa stoi. Zastanawiam się po co kupują kolejne działki skoro nie mają budżetu na dokończenie jednej budowy.

  2. Gizela 20 lutego, 2022 at 9:40 pm - Reply

    Tak najlepiej wszystkie zielone tereny sprzedajcie deweloperom i niech stawiają osiedla z pustaków. Porażka totalna. Kiedyś mieszkałam na pięknym osiedlu na welnowcu otoczony laskiem cichym i spokojnym teraz zamiast lasku otoczone jest właśnie sxpetnymi białymi blokami. Ale ważne zeby kasa dupkow na stołkach się zgadzała. Totalne dno !

Dodaj komentarz

*
*