Reklama

IKEA Katowice będzie sprzedawała meble przez internet

Łukasz Kądziołka
IKEA Katowice to kolejny sklep sieci w Polsce, który uruchamia usługę „Meble przez internet”. Ceny mają być takie same jak w sklepie, ale nie wszystko będzie można kupić.

Najpierw szwedzka sieć uruchomiła sprzedaż przez telefon, teraz rusza z ofertą internetową. Pierwszy był Wrocław. Tam, w listopadzie ubiegłego roku, wprowadzony został nowy sposób robienia zakupów. Miesiąc później, niedaleko Opola, szwedzka firma otworzyła pierwszy w Polsce punkt odbioru zamówień, w którym można odebrać kupione wcześniej online artykuły. Przyszła kolej na kolejne sklepy. W lutym uruchomiona zostanie sprzedaż mebli przez internet w pozostałych 9 miastach, m. in. w Katowicach.
Wiemy, że nie wszyscy mieszkają blisko naszych sklepów i z różnych przyczyn nie mogą do nich dotrzeć. Dlatego wprowadzamy nowe sposoby sprzedaży, które traktujemy jako dopełniające się elementy. Każdy ma za zadanie poprawić komfort zakupów naszych klientów – Monika Zielińska, zastępca dyrektora ds. sprzedaży wielokanałowej w Polsce.

Poprzez stronę internetową będzie można zamówić konkretny artykuł, zapłacić i później już tylko czekać na dostawę. Jednak nie od razu dostępny będzie pełny asortyment. Na razie klienci będą mogli kupić przez internet wyłącznie, jak sama nazwa wskazuje, meble. Pełna oferta ma być udostępniona online pod koniec 2017 roku.

Ceny produktów mają być takie same jak na sklepowych półkach, ale dodatkowo będzie trzeba zapłacić za transport i zbieranie zakupów. Usługi mają kosztować, w Katowicach i okolicy, 139 zł. Dostawa ma się odbywać w terminie wybranym przez klienta, do dwóch dni roboczych. Nowej oferty nie można mylić ze sklepem internetowym. Wysyłka mebli będzie realizowana tylko w określonych granicach. W przypadku Katowic strefa dostawy kończy się mniej więcej na: Bytomiu, Tychach, Sosnowcu i Zabrzu. Mapka jest dostępna TUTAJ. Żeby sprawdzić, czy wysyłka do naszej miejscowości jest możliwa, trzeba będzie wpisać swój kod pocztowy TUTAJ. Klienci nie będą mogli na razie sami odbierać zamówień. Obecnie firma testuje to rozwiązanie w punkcie odbioru obok Opola.

Ikea nie podaje dokładnej daty uruchomienia sprzedaży online w Katowicach i pozostałych sklepach. Na pewno Meble przez internet ruszą w lutym. Dokładne informacje mają się pojawić wkrótce.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*