Reklama

„Elka” zostanie rozbudowana. Na koniec sezonu bilety będą tańsze

Fot. Park Śląski.

Redakcja
Powoli kończy się sezon „Elki” w Parku Śląskim. W związku z modernizacją szykuje się dłuższa przerwa w kursowaniu kolejki. Z tego powodu przygotowano dwie promocje.

Kolejka „Elka” zyska nową trasę. Jej rozbudowa to tak naprawdę odbudowa połączenia, które funkcjonowało jeszcze kilkanaście lat temu. Wiele osób wspomina przejazd kolejką nad śląskim zoo. Niedawno pisaliśmy, że po problemach związanych z wyborem wykonawcy „nitki” prowadzącej z Wesołego Miasteczka do Planetarium Śląskiego, podpisano ostatecznie umowę. Pod koniec października zaprezentowano też pierwsze wizualizacje planowanej inwestycji. Niebawem zaczną się prace związane z rozbudową.

PRZECZYTAJ TEŻ: „Elka” będzie przebiegała nad zoo i dotrze do Planetarium. Umowa z wykonawcą podpisana [WIZUALIZACJE]

Powstanie odcinek kolejki o długości 1840 metrów. W najniższym punkcie wagoniki i krzesełka będą się znajdowały na wysokości 8 metrów, a w najwyższym – prawie 20 metrów. Nową trasę ma obsługiwać 30 czteroosobowych otwartych kanap i 15 gondoli. Co godzinę kolejka ma przewozić 900 osób. Kiedy drugi odcinek zostanie oddany do użytku, cała trasa Stadion Śląski-Wesołe Miasteczko-Planetarium Śląskie będzie miała ok. 4 km. Podróż na trasie Wesołe Miasteczko-Planetarium Śląskie ma zajmować od 15 do 20 minut w jedną stronę. Stacja przesiadkowa zlokalizowana będzie przy alei Planetarium.

Weekend za pół ceny na Elce

Z powodu prac budowlanych „Elka” będzie nieczynna do wiosny 2023. Kolejka zostanie wyłączona z użytkowania z końcem listopada. W dwa ostatnie weekendy listopada (19-20 i 26-27 listopada) goście Parku Śląskiego będą mogli przejechać się kolejką za połowę ceny. Bilet dla dzieci i młodzież (od 3 do 16 lat) oraz niepełnosprawnych będzie kosztował nie 15 zł, tylko 7,50 zł (przejazd w jedną stronę), a w obie strony 10 zł zamiast 20 zł. Bilety normalne będzie można kupić w cenie 10 zł (przejazd w jedną stronę) i 12,5 zł (w obie strony). Dla dzieci do 3 lat przejazd jest bezpłatny. Promocja nie dotyczy biletów rodzinnych i grupowych.

Dodatkowo przygotowano też drugą promocję dla osób, które kupią bilet do końca listopada poza wskazanymi wyżej weekendami. Przy zakupie rozdawane będą vouchery uprawniające do przejazdu „Elką” z 50-procentowym rabatem w przyszłym roku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*