Reklama

Bar tlenowy, planszówki, koncert czy stacja naprawy rowerów. Na jeden dzień miejsca parkingowe zmienią swoją funkcję

Bar tlenowy. Zdjęcie archiwalne.

Redakcja
Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Z tej okazji w sobotę 18 września odbędzie się wiele wydarzeń, które mają zwrócić uwagę na problem nadmiernej dominacji samochodów z naszym codziennym życiu i nierównomiernego podziału przestrzeni publicznej pomiędzy pieszych, rowerzystów i kierowców.

14 miejsc postojowych w centrum Katowic na kilka godzin (10-14) zmieni swoją funkcję, by stać się przestrzenią i sceną dla 7 mini wydarzeń.

– ul. Ligonia, Mikrokoncert indie rock ze strefą gier planszowych
– ul. Opolska, Bar tlenowy – zielone stanowisko, w którym mieszkańcy będą mogli skorzystać z tlenoterapii
– ul. Jagiellońska, Otwarta kawiarnia – czyli rozmowy o życiu, w której prowadzone będą dyskusje m.in. o tym jak się poruszamy po mieście i jak użytkujemy przestrzeń
– ul. Warszawska, Stacja naprawy rowerów otwarta dla mieszkańców – podstawowe naprawy/serwis: regulacja roweru, kontrola stanu technicznego roweru, smarowanie łańcucha, regulacja hamulców, regulacja przerzutek, kasowanie luzów na sterach
– Plac Miarki – prezentacja 17 celów zrównoważonego rozwoju
– ul. Morcinka – warsztaty z renowacji mebli w duchu „zero waste” (Fundacja Bobrowe Żeremia) i inne aktywności przygotowane z lokalną społecznością (Rada Jednostki Pomocniczej nr 12, sklep Geszeft, Kino Kosmos). Na warsztatach mieszkańcy nauczą się podstaw renowacji mebli.

Również w sobotę odbędzie się przejazd rowerowy z Bytomia do Katowic. Można się jeszcze na niego zapisać w piątek do godz. 15. Szczegółowo pisaliśmy o tym TUTAJ.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*