Reklama

Rowerzyści przejadą jedną z najbardziej ruchliwych dróg w metropolii

Redakcja
Z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu rowerzyści przejadą z Bytomia do Katowic DK 79. To droga, którą codziennie pokonują dziesiątki tysięcy samochodów. Przejazd rowerzystów to forma zwrócenia uwagi na problem nadmiernej dominacji samochodów w codziennym transporcie.

Przejazd rowerowy organizuje Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Zapisy już się rozpoczęły. Zarejestrować można się TUTAJ. Trasa będzie prowadzić od Urzędu Miasta w Bytomiu (ul. Parkowa 2), przez Chorzów do parkingu przy Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach (ul. Bankowa 2). Rowerzyści będą jechać w kolumnie Droga Krajową nr 79, czyli na terenie Katowic ul. Chorzowską. Prawdopodobnie będą eskortowani przez policję.

Przejazd odbędzie się w sobotę 18 września w godz. 10-12. Jego celem jest promowanie zrównoważonych form przemieszczania się, ale także rozpowszechnianie idei mądrego współdzielenia przestrzeni. Finisz przejazdu zostanie zwieńczony wspólnym zdjęciem na parkingu przy CINBA i nagraniem klipu promującego zrównoważoną mobilność.

Zapisy na przejazd przyjmowane są do 17 września do godz. 15.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*