Reklama

Zlikwidowany dworzec autobusowy ogrodzony, ale do budowy biurowców jeszcze daleko

Redakcja
Były dworzec autobusowy przy ul. Piotra Skargi ogrodzony. Jego likwidacja nie przeszkadzała niektórym przewoźnikom i autobusy nadal się tu zatrzymywały. Teraz już nie wjadą, ale ogrodzenie nie oznacza rozpoczynającej się budowy.

Dworzec zlikwidowany, ale nadal zatrzymywali się na nim niektórzy przewoźnicy. 1 stycznia dworzec autobusowy przy ul. Piotra Skargi przestał działać. Wszyscy przewoźnicy mieli przenieść się na nowy obiekt przy ul. Sądowej. Jednak niektórzy postanowili zostać w okolicy Supersamu, bo tu mają swoich klientów.

PRZECYZTAJ TEŻ: Busy nie zniknęły z ul. Piotra Skargi. Przewoźnicy nie odpuszczają

Teren nieczynnego dworca nie został zamknięty. Pojawiły się biało-czerwone taśmy, ale poza tym nadal można było się po nim poruszać. Pasażerowie byli zdezorientowani i przychodzili tu, zamiast na Sądową. Poza tym nadal korzystały z dworca firmy przewozowe. Już po jego zamknięciu zatrzymywały się tu nadal autobusy przewoźników realizujących kursy na Ukrainę oraz na trasie Katowice-Cieszyn.

PRZECZYTAJ TEŻ: Dworzec autobusowy przy ul. Piotra Skargi przeszedł do historii [ZDJĘCIA]

Być może to było powodem pojawienia się ogrodzenia. Jednak inną przyczynę podaje Echo Investment, właściciel gruntu przy ul. Skargi oraz Galerii Libero czy kompleksu Face2Face przy ul. Chorzowskiej. – W trosce o bezpieczeństwo osób poruszających się w tej okolicy teren został ogrodzony i zabezpieczony – informuje Weronika Ukleja, koordynatorka PR w Echo. Teren nie został szczelnie otoczony płotem. Nadal od strony ul. Sokolskiej można swobodnie wejść na dworzec. Ten ostatecznie ma zamienić się w kompleks biurowy. Plany są znane co najmniej od 2018 roku, kiedy Echo Investment kupiło grunt. – Na działce powstanie kompleks biurowy. Obecnie pracujemy jeszcze nad projektem. Wkrótce będziemy mogli opowiedzieć o szczegółach, jednak na tym etapie jest za wcześnie, by mówić o dokładnych parametrach obiektu – pisze Ukleja. Wniosek o pozwolenie na budowę został złożony w połowie 2020 roku. Echo nie odpowiedziało na pytanie, dlaczego umowa na dzierżawę terenu nie została przedłużona, mimo że do rozpoczęcia budowy biurowców pozostało jeszcze dużo czasu.


Tagi:

Komentarze

  1. opainia 14 stycznia, 2021 at 5:16 am - Reply

    az sie boje co znwou wymysli ekipa Krupy zeby zeszpecic miasto. kolejny niepasujacy moloch typu KTW bo Eurokomisarz zaopiniowala ze ladne ladne budujcie przyzwyczaja sie?

    • Mike 14 stycznia, 2021 at 3:26 pm Reply

      KTW akurat pasuje zarówno do historii regionu jak i do Spodka i Centrum Kongresowego. Jak jesteś taki mądry, to kupuj te tereny i inwestuj. Co nie stać? No to zostało pociskanie głupot na necie.

Dodaj komentarz

*
*