Reklama

“Wymiana ciepła” w Katowicach: przybyło kolejne miejsce

Szymon Kosek
O akcji “Wymiana ciepła” pisaliśmy w czwartek. Od tego czasu w Katowicach pojawił się kolejny punkt, w którym można zostawiać ciepłe ubrania – obok “Szytodruku” przy Plebiscytowej 32.

Wieszak postawiła przed swoim lokalem Anna Witańska, znajoma bohaterki naszego wcześniejszego tekstu o “Wymianie ciepła”. Punkt pod “Szytodrukiem” działa od zeszłego czwartku. Kolejne kurtki, kombinezony i płaszcze wywieszała już trzy razy, łącznie było to ok. 30-40 rzeczy. W chwili, kiedy odwiedziliśmy “Szytodruk”, do wywieszenia było już tylko sześć sztuk ubrań. Witańska mówi, że wynika to z dobrej lokalizacji wieszaka. – Okolica jest zaludniona, w pobliżu jest MOPS, noclegownia, więc dużo osób potrzebujących tędy przechodzi. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się ubrania dziecięce. –Powiesiłam dużo ubrań po swoich dzieciach, kurtki, kombinezony i tak dalej. Wszystko zniknęło tego samego dnia. 

Ubrania można przynosić i zabierać przez cały dzień, na noc wieszak jest chowany. –Nie jest zbyt wytrzymały, dlatego nie chcę, żeby przewrócił go wiatr – śmieje się Witańska. Prosi, by pozostawiane ubrania były czyste i w dobrym stanie. Przynosić można kurtki, płaszcze, kombinezony dla dzieci, swetry, rękawiczki, czapki i szaliki.

PRZECZYTAJ TEŻ: Wymiana ciepła, czyli podaruj potrzebującemu kurtkę

Nie wiadomo jak długo będzie działał pierwszy punkt “Wymiany ciepła” przy Korfantego 120. – Ubrań cały czas przybywa, ale nikt ich nie zabiera. Dajemy sobie czas do czwartku. – mówi Magda Felis. Jeżeli do tego czasu nic się nie zmieni, ubrania trafią na wieszak na Plebiscytowej.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*