Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
W ten weekend będzie świątecznie, ale również muzycznie. W galerii Szyb Wilson kolejne targi dla szukających prezentów i dobrego jedzenia, a w Spodku i MCK dwa zupełnie różne klimaty muzyczne. Pogoda ma być niezła, więc warto wybrać choć jedną z naszych propozycji.

SOBOTA

Bieg 9 Górników, Park Kościuszki

Kilkaset osób wystartuje w biegu upamiętniającym górników, którzy zginęli w trakcie pacyfikacji kopalni „Wujek”. Wszystko rozpocznie się od złożenia kwiatów pod pomnikiem Dziewięciu z Wujka. Dokładnie w południe zawodnicy ruszą na 9-kilometrową trasę i pobiegną do Parku Kościuszki, gdzie ustawiona będzie meta zawodów. Nadal można dołączyć do Biegu 9 Górników. Więcej TUTAJ.

Śląski Rap Festival, Spodek

Kilka godzin imprezy z najlepszymi polskimi raperami w Spodku. Do hali wraca Śląski Rap Festiwal. To już 16. edycja popularnego wydarzenia. Występy na scenie głównej zostały podzielone na cztery bloki. Zaprezentują się wytwórnie Chillwagon (Borixon, Reto, Żabson, Kizo, Qry, Zetha) oraz SB Maffija (Solar, Białas, Bedoes, Jan Rapowanie, White, Beteo, Moli, Mata, Bracia Kacperczyk). Osobne koncerty zagra BOR Crew w składzie Paluch, Gedz, Kobik, Joda. Poza tym z nowymi kawałkami do Katowic przyjadą Kali oraz Tede. Będzie też druga, mniejsza scena. Tam zaprezentują się lokalni wykonawcy oraz freestylowcy w kolejnej edycji festiwalowej bitwy. Otwarcie bram Spodka o godz. 16.00, a początek imprezy o 18.00. Zakończenie zaplanowano na godz. 2.00. Dostępne są jeszcze bilety na kilka sektorów, płytę i golden circle. Ceny zaczynają się od 99 zł, a kończą na 150 zł. Więcej TUTAJ.

ElektroKlub VI, MCK

Kolejna, tym razem świąteczna, odsłona całonocnej imprezy dla fanów muzyki elektronicznej i klubowej. Organizatorzy zaprosili śmietankę sceny. W Katowicach pojawią się Henrik Schwarz, HVOB, Rodriguez Jr i Brina Knauss. Impreza rusza o godz. 20.00. Bilety kosztują 80 zł. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA 

PupiLove Targi, BWA Katowice

Wszystko dla psów, kotów i ich właścicieli. Goście znajdą tu designerskie i niebanalne produkty oraz akcesoria dla zwierząt domowych. Będą wystawcy ze smyczami, szelkami, obrożami, matami samochodowymi, posłaniami, ubrankami i zabawkami. Ponadto podczas targów będzie można wesprzeć zwierzęta potrzebujące pomocy. Czekają też konkursy z nagrodami rzeczowymi. Targi odbędą się w Galerii Sztuki Współczesnej BWA (al. Korfantego 6). Imprezę można odwiedzić od w godz. 11.00 – 17.00. Więcej TUTAJ.

Śląsko Wilijo, Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”

Święta Bożego Narodzenia po śląsku. Będzie można wziąć udział w warsztatach tradycyjnych ozdób choinkowych, a także zobaczyć świąteczne strojenie chałup i kościoła. Poza tym będą tradycyjne potrawy świątecznych pochodzące z terenów Śląska i Beskidu Śląskiego, rękodzieło, występy kolędników oraz żywa szopka. Udział w wydarzeniu w cenie biletu wstępu do chorzowskiego skansenu, czyli 10 zł (normalny) i 7 zł (ulgowy). Pełny program można znaleźć TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Targ Świąteczny i festiwal Pierogów Świata, Galeria Szyb Wilson

Prezentowe inspiracje, grzaniec i pierogi z całego świata. Tak zapowiada się weekend w Galerii Szyb Wilson. 14 i 15 grudnia będzie można poczuć tam świąteczną atmosferę i zrobić przedświąteczne zakupy. Będą wystawcy z przetworami, herbatami i konfiturami oraz kosmetykami, biżuterią i książkami. Targ będzie połączony z festiwalem pierogów. Na miłośników farszu w cieście czekać będą nie tylko te domowe polskie pierogi, ale również indyjskie samos, chińskie baobao, tybetańskie momo czy włoskie calzone. Więcej o targu TUTAJ, a szczegółowe informacje o festiwalu znaleźć można TU. Wydarzenia będą czynne przez cały weekend w godz. 12.00-19.00. Wstęp wolny.


Komentarze

 1. Krzysztof 14 grudnia, 2019 at 6:43 pm - Reply

  Na pewno jest cieplej jak 38 lat temu 13 grudnia ale co może zrobić Polska jak na elektrownie atomowe trzeba dużo kasy. Poza tym co się zmieni ? USA, Rosja, Chiny, Indie – chcą się rozwijać i oni ocieplają klimat. Niemcy i Francuzi nie muszą nic robić bo jak się rozwijali u nas była bieda i kartki a wcześniej nas zniszczyli i oddali pod but ZSRR. Ile jeszcze lat biedy ma być żeby kiedyś było lepiej ? Najpierw musimy dorównać do Zachodu i żyć jak oni a potem bawić się w ocieplenia i ochronę krów i żabek. Bez węgla i innych energii cieplnych będziemy biedni jak mysz kościelna i skończy się marzenie o dobrobycie w Polsce. Energia z innych źródeł nas zniszczy finansowo. Najpierw Niemcy nas zniszczyli a później ruski trzymali pod kloszem i teraz jak mamy szansę wyjść z biedy mamy siedzieć cicho bo tak chce UE ? Mamy się zgodzić na fanaberie i dostać kilka stołków w UE jak Donald a reszta ludzi bieda i bezrobocie. Wszystko ma na celu zniszczenie górnictwa i wielu tysięcy a może milionów miejsc pracy – taka jest prawda. Kogo stać na ogrzewanie prądem ? Kogo stać na inne źródła energii ? Tylko bogatych z Zachodu.

  • Grzegorz Żądło 14 grudnia, 2019 at 10:25 pm Reply

   Kogo stać na ogrzewanie prądem? A dlaczego prąd jest drogi, a za chwilę będzie jeszcze droższy? Nie dlatego, że wydobycie węgla, z którego pochodzi ten prąd, jest nieopłacalne? Przecież gdyby było opłacalne, nie sprowadzalibyśmy tylu milionów ton węgla z Rosji.

   • Obywatel 16 grudnia, 2019 at 6:27 am Reply

    A kogo stać na „tankowanie” prądem elektrosamochodów.

 2. Krzysztof 14 grudnia, 2019 at 12:11 pm - Reply

  Smutna rocznica ” 9-ciu z Wujka” zamordowanych przez komunistów – ale są w kraju ludzie którzy kochają PZPR i dalej na nich głosują pomimo że teraz mają inny plan nie zabijają ale chcą zlikwidować GÓRNICTWO. Wymyślili coś czego naukowcy nie potwierdzają – zmiany klimatu ? Gdzie ? Chyba na Saharze – a gdyby było cieplej to źle ? Żyjemy w kraju gdzie zawsze było zimno. Teraz ktoś chce na tym zarobić i wymyślił dobry pretekst.

  • Grzegorz Żądło 14 grudnia, 2019 at 2:30 pm Reply

   Zmian klimatu nikt nie wymyślił. Zmiany klimatu są oczywistą oczywistością.

   • Sebastian Sz. 16 grudnia, 2019 at 8:03 am Reply

    Ludzie notorycznie mylą pojęcie pogody z klimatem.
    Ziemia płaska, szczepionki zabijają, wszędzie spiski itp.

    No cóż.. nie ma co walczyć z takim podejściem..
    jedyne co może pomóc to edukacja, edukacja i jeszcze raz edukacja..
    Ale niestety w bibliotekach pustki za to w żabce po 22.00 pełno..

Dodaj komentarz

*
*