Reklama

Pobiegną dla upamiętnienia ofiar z „Wujka”. Bieg 9 Górników w Katowicach

Redakcja
Bieg 9 Górników w Katowicach. Kilkaset osób stanie na starcie zawodów, których celem nie jest wyłącznie sportowa rywalizacja. Chodzi też o oddanie hołdu górnikom zastrzelonym podczas pacyfikacji kopalni „Wujek”.

Zawody upamiętniające tragiczne wydarzenie po raz kolejny odbędą się w Katowicach. Bieg 9 Górników to 9-kilometrowa trasa i kilkuset uczestników. W sobotę nawet 900 osób może wziąć udział w imprezie, która ma przypomnieć tragiczne wydarzenia z 16 grudnia 1981 roku. Dwa dni przed 38. rocznicą pacyfikacji kopalni KWK „Wujek” odbędą się sportowe zawody. Kwadrans przed startem biegaczy złożone zostaną kwiaty pod pomnikiem na Placu NSZZ Solidarność.Trasa biegu będzie miała swój początek przy budynku Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności przy ul. Wincentego Pola 38. Zawodnicy pobiegną najpierw ul. Gallusa i przetną ul. Mikołowską, a następnie przez ulicą Piękną dotrą do Parku Kościuszki. Tam będą mieli do pokonania trzy pętle.
Nadal można dołączyć do imprezy, choć zapisy internetowe już się zakończyły. Chętni powinni zgłaszać się w sobotę, 14 grudnia, do biura zawodów w budynku Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Mikołowskiej 131. Będzie ono czynne od godz. 9.30 do 11.30. Cena pakietu startowego w dniu zawodów to 120 zł (płatność wyłącznie gotówką).

Bieg 9 Górników w Katowicach rozpocznie się o godzinie 12.00. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*